Bimar 25T 300x182 - نجات جان مادر باردار پرخطر در بیمارستان آل جلیل آق قلاآق قلا– ترکمن نیوز- یک مادر باردار پرخطر با حضور به موقع رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان و تلاش اکیپ تیم اتاق عمل بیمارستان آل جلیل آق قلا از مرگ نجات یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، یک مادر باردار پرخطر که به بیمارستان آل جلیل آق قلا منتقل شده بود، با تلاش دکتر فاضل، جراحان زنان و زایمان و اکیپ تیم اتاق عمل بیمارستان با جراحی به موقع از مرگ نجات یافت.

سال گذشته بیش از ۲ هزار و ۷۶ مورد نجات جان مادر باردار پرخطر در بیمارستان های استان گلستان انجام شد.

به کسانی با حاملگی پر خطر می‌گویند که سابقه بیماری مزمن همانند دیابت، فشار خون، بیماری قلبی و … یا مشکلاتی مثل مرگ و میر جنین یا نوزاد، عقب‌ماندگی رشد جنین، ناهنجاری‌ها و حوادث جفت و بند ناف در حاملگی‌های قبلی داشته‌اند، یا در بارداری فعلی دچار مشکلاتی همانند خونریزی، پارگی زودرس و پیش از موعد کیسه آب، نمای غیرطبیعی جنین، عدم افزایش وزن یا افزایش وزن بیش از حد طبیعی هستند و کسانی که شواهدی دال بر سوء تغذیه دارند. همچنین حاملگی در سنین بالای ۳۵ سال و زیر ۱۸ سال و عدم ایمنی به سرخجه از موارد دیگری هستند که می‌توانند حاملگی را در گروه پرخطر قرار دهند.

 

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

منبع: isna.ir

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۵۴

۲۵ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

27854

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک