مدیر خانه مطبوعات استان گلستان:

خبرنگاران 300x178 - نباید خبرنگاران را جمع کنید و به آنان صدقه بدهیدترکمن نیوز: مدیر خانه مطبوعات استان گلستان گفت: مشکلات خبرنگاران سالهاست که بازگو می شود ولی متأسفانه، متأسفانه و متأسفانه فقط به همین روز خبرنگار، چند شعار و یک تجلیل سطحی از جامعه رسانه ختم می شود و مشکلات و مسائل خبرنگاران فراموش می شود تا سال بعد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی علمدار امروز در آیین متمرکز تجلیل از خبرنگاران استان گلستان اظهار داشت:  حمایت و رفع مشکلات خبرنگاران تنها ژستی رسانه ای بیش نیست، ما نباید خبرنگاران را جمع کنیم و به آنان صدقه بدهیم، چرا نباید فکری اساسی برای جامعه رسانه شود تا به درآمدی پایدار برسند، چرا مسائل و مشکلات خبرنگاران دیده نمیشه، نباید روز خبرنگار تنها نمایشی از صدقه مسئولین باشد.

دبیر اتحادیه خانه مطبوعات شمال کشور در ادامه افزود:  در بخشی از سخنان انتقادی خود خاطرنشان کرد: چند درصد از فعالین رسانه ای ما تنها و تنها شغلشان خبرنگاری است و تنها راه معیشت آنان از خبرنگاری تأمین می شود؟

وی تصریح کرد: اکثر کسانی که به عنوان خبرنگار می شناسید شغل اولشان و درآمدشان چیز دیگریست و خبرنگاری شغل دوم و سوم آنان محسوب می شود.

علمدار در ادامه گفت: کدامیک از خبرنگاران هستند که برای کسب معیشت مجبور نباشند چند شغل دیگر را دنبال نکنند و خبرنگارانی داریم که با بیش از ۱۰ سال ۲۰ سال سابقه بیمه ندارد.

ادامه گزارش را از فایل صوتی زیر دنبال کنید…

گزارش از : یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۲:۵۰

۱۹ مرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

80566

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک