ناگفته های یک تصادف و پلیس راه خطاکاراجتماعی-ترکمن نیوز-  پایگاه خبری تحلیلی گلستان به قلم احمد ملاشاهی موضوع سانحه پنجشنبه گذشته رییس و معاون سازمان تامین اجتماعی کشور در گرگان را مورد اشاره قرار داد و نوشت: انتظار می رود این ماجرای تلخ مدیران را وادار به کار جهادی و ساختن دور برگردان های استاندارد در جاده های استان گلستان کند.

در این یادداشت آمده است: جان باختن رییس سازمان تامین اجتماعی و معاونش در گلستان همانقدر که برای خانواده اش غمبار بود، برای گلستانی ها نیز ناراحت کننده بود بخصوص که او مهمان بود و مرگ مهمان برای مردمان مهمان نواز تلخ ترین حادثه است البته پیش از مرحوم نوربخش مردم خود گلستان در بریدگی های بدون دور برگردان بارها داغدار شدند.
استاندار گلستان پیش از این وزیر سابق راه و شهرسازی را به سراغ همین بریدگی ها برده بود اما آخوندی خطر این نقاط را در محور استانی که تهران را به مشهد وصل می کند، احساس نکرد. مرحوم نوربخش بیش از همه قربانی عملکرد وزیری بود که کارنامه اش پُر از خالی بود.
پلیس راه بعد این تصادف همه را مقصر دانست جز خودش. راننده مرحوم نوربخش، راننده تریلی و اداره راه را مقصر اعلام کرد. اما ای کاش پلیس پیش از این در تصادفات مردم در همین نقطه اینگونه کارشناسی می کرد تا اداره راه لااقل بخاطر شاکی خصوصی و هزینه دیه ها این دوربرگردان ها را درست می کرد.
اغماض پلیس در سفر مسولان به استان ها از دیگر معایب است که باید رفع شود معمولا برای این کاروان ها، پلیس باید برنامه ترافیکی داشته باشد و از همه مهمتر نباید در برابر سرعت خودرو مسوولان اغماض کند. خبرنگاران بیش از همه به شوتی راندن رانندگان در این سفرها واقفند. بدو بدو، بتاز بتاز، زودباش زود باش، بپیچ بپیچ، رانندگان در این گونه سفرها بخاطر این است که مطمئن هستند پلیس دست به جریمه نمی شود . وقت آن رسیده پلیس، برای اعمال جرایم در این قبیل سفرها اغماض نکند.
بهانه بودجه برای نقاط حادثه خیز چندان پذیرفتنی نیست، جریمه رانندگی مردم از جمله منابع مالی است که می تواند کمک حال باشد از طرفی برای جریمه شدگان این اطمینان خاطر ایجاد می شود که جریمه اش، صرف نجات جان خود او می شود.
دو هفته قبل از این ماجرا استاندار گلستان از سازمان برنامه و بودجه بخاطر برگشت نکردن مبالغ جرایم رانندگی گلستانی ها به استان انتقاد کرده و گفته بود؛ هزینه مبالغ جرایم رانندگی در جایی دیگر تخلف آشکار است که دیوان محاسات باید پیگیری کند. جا دارد رسانه ها هم پیگیر باشند.
دکتر نور بخش انسانی دلسوز و خیر بود، با این ماجرای تلخ انتظار می رود این بار نام او سبب خیر شود و مدیران را وادارد به کار جهادی و ساختن دور برگردان های استاندارد در جاده های گلستان.

هدف " ترکمن نیوز " گسترش اطلاع رسانی است. لذا انتشار این مطلب به معنای تائید محتوای آن نیست
انتشار دهنده : shirzad
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۱۵

۲۸ آبان ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک