ناظران ذبح شرعی در کشتارگاه های استان گلستان نظارت میکننداخبار استانی – ترکمن نیوز- مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان گلستان گفت :۵۰ ناظر ذبح شرعی در کشتارگاه‌های استان گلستان حضور دارند و برکشتار نظارت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران حجت الاسلام قنبر معصومی فر اظهار داشت: برای نظارت دقیق بر کشتار دام و طیور ناظرانی در همه کشتارگاه‌های سطح استان گلستان حضور دارند و حدود ۵۰ ناظر بر کار کشتار نظارت دقیق شرعی دارند.

وی تاکید کرد: هر ساله با ناظرین ذبح شرعی جلسه داریم و مسائل مطرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد و ۵۰ ناظر ذبح شرعی آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی استان گلستان تصریح کرد: مسئولیت ما غذای حلال و گوشت حلال سر سفره مردم رساندن است و برای این منظور علاوه بر ناظران ذبح شرعی، ذابحین ما هم مورد توجه قرار دارند و آموزش‌های لازم به آنها داده می‌شود.

حجت الاسلام معصومی افزود: در استان گلستان هم بر کشتار دام نظارت داریم و هم بر کشتار طیور و دقیقا از ابتدا تا انتهای کشتار باید ناظر ذبح شرعی نظارت و حضور داشته باشد.

وی درباره صنعتی شدن کشتار و ذبح طیور و دام به یک‌باره هم تصریح کرد: این حرف که کشتار یک‌باره انجام می‌شود صحت ندارد و کشتار به خصوص در طیور با دستگاه ولی تک تک و با نظارت ناظر انجام می‌شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی استان گلستان خاطرنشان کرد: ذبح یک‌باره دام وطیور با یک دستگاه از نظر شرعی درست نبوده و خلاف فتوای مراجع است و در استان گلستان هم این اتفاق تاکنون نیفتاده و نخواهد افتاد./تسنیم

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۵۵

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

کد خبر :

17154

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک