نابینایان گنبدی ولادت حضرت فاطمه (س) را جشن گرفتنداخبار گنبدکاووستورکمن نیوز جمعی از کم بینایان و نابینایان عضو انجمن میلاد گنبدکاووس با برپایی مراسمی، ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) و روز مادر و زن را با اجرای برخی برنامه های فرهنگی و هنری جشن گرفتند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛ به نقل از ایرنا، دراین مراسم که روز سه شنبه در سالن اجتماعات هلال جمعیت احمر گنبدکاووس برگزار شد، امام جمعه، فرماندار ویژه و برخی مسئولان این شهرستان نیز حضور داشتند.
اجرای برنامه های فرهنگی و هنری مانند سرود، موسیقی و نمایش تئاتر و تجلیل از اجراکنندگان این برنامه ها و نیز برگزاری مسابقات فرهنگی با موضوع بزرگداشت روز مادر و زن، که سبب شادی و نشاط حاضرین می شد، از مهمترین بخش های این مراسم بود.
به گزارش ایرنا، امام جمعه گنبدکاووس در این مراسم درسخنانی، انسانیت را بزرگترین سرمایه الهی به انسان دانست و خاطرنشان کرد: نقص عضو نبایستی مانع عمل و استفاده از این سرمایه الهی در جامعه شود.
حجت الاسلام و المسلمین محمود ترابی، گفت: امروز انسانیت و آداب آن بایستی مورد توجه همه اقشار جامعه بویژه نسبت به افراد معلول قرار گیرد.
وی اضافه کرد: در معارف اسلامی نیز آمده که خدمت به افراد معلول و دارای نقص، ثواب و اجر مضاعف درپیشگاه خداوند دارد بنابراین مسئولان و مردم نباید نسبت به این قشر کوتاهی کنند.
حجت الاسلام ترابی همچنین با تبریک ولادت حضرت فاطمه (س) و مقام مادر و زن، گفت: امروز سیره و ابعاد مختلف زندگی این بانوی بزرگ که خداوند او را الگو قرار داده، باید بیش از پیش در جامعه بویژه ازسوی بانوان مورد توجه و عمل قرار گیرد.
وی، جایگاه مادران و زنان در جامعه را بسیار بالا توصیف و اضافه کرد: بر اساس روایات اسلامی، خداوند مجموعه ای از عواطف و خوبی ها را در بانوان قرار داده و به گفته پیامبر (ص) بهترین افراد، کسانی هستند که بهترین برخورد را با بانوان داشته باشند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۵۹

۰۷ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

46533

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک