کلاله,حمیدی,جشن ملی نوروزگاه در روستای تمرقره قوزیکلاله-ترکمن نیوز-  فرماندار کلاله اعلام کرد: با هماهنگی وبرنامه ریزی های صورت گرفته، این شهرستان میزبان نوروزی  ۴۰نفر از خانواده های زلزله زده استان کرمانشاه است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، محمد حمیدی شامگاه سه شنبه در جشن ملی نوروزگاه در روستای تمرقره قوزی این شهرستان اعلام کرد: اقامت و پذیرایی این عزیزان، بازدید از جاذبه های طبیعی، گردشگری و دیدار با برخی ازخانواده ها به منظور حمایت، ایجاد نشاط و آرامش روحی آنان با مشارکت جمعی از فعالان اجتماعی شهرستان، شهرداری، شورای شهر و با حمایت فرمانداری کلاله به اجرا درآمده است.
وی اظهار کرد: این مهمانان که از مناطق مختلف استان کرمانشاه دعوت شده اند به مدت پنج روز، تا دهم فروردین در شهرستان کلاله حضور خواهند داشت.
وی در ادامه از حضور ۲۰۰ نفر از دانشجویان خارجی از دانشگاه های کشورهای مختلف جهان، خبر داد و افزود: این دانشجویان با بازدید از بخش های مختلف نوروزگاه، با ظرفیت ها و توانمندی های فرهنگی هنری، اقتصادی و اجتماعی این شهرستان آشنا شدند.
حمیدی با بیان اینکه جشن ملی نوروزگاه برای نخستین بار با ۵۰ غرفه در شهرستان کلاله راه اندازی شده است، افزود : علاوه برفعالیت روزانه غرفه ها، هر روز عصر از ساعت ۱۷ الی ۲۱ برنامه های فرهنگی و هنری ازجمله موسیقی، بازی های بومی و آیین های محلی همچنین انواع غذاها، شیرینی های محلی و تولیدات این شهرستان در رشته های مختلف عرضه می شود که این موضوع زمینه های ارتقای خودباوری در تولیدکنندگان به خصوص روستاییان را فراهم می کند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۲۹

۰۸ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

14714

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک