میرضیایف جایزه بین المللی «ترک ساو» را دریافت کردتورکمن نیوز رئیس جمهور ازبکستان موفق به دریافت جایزه بین المللی بنیاد نویسندگان، هنرمندان و روشنفکران دنیای ترک شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  شوکت میرضیایف به دلیل «سهم ارزنده  در احیای دنیای ترک» موفق به دریافت جایزه بین المللی بنیاد نویسندگان، روشنفکران و هنرمندان دنیای ترک شد.

هیأت کمیسیون «ترک ساو» فعالیت سیاستمداران، اقتصاددانان، نمایندگان علم و هنر در ترکیه و خارج از کشور را در سال ۲۰۱۹ میلادی مورد بررسی قرار داد.

داوران باتفاق آراء تصمیم گرفتند جایزه برای «خدمات ارزنده ای و سهم عملی مهم در تحکیم قابل ملاحظه ای روابط سیاسی و اقتصادی کشور خود با دنیای خارجی، ترکیه و با کشورهای آسیای مرکزی و همچنین گسترش قابل ملاحظه ای همکاری های متقابل در شورای همکاری های کشورهای ترک زبان، ابتکارات جدید در این سازمان از جمله اعلام شهر خیوه به عنوان «پایتخت فرهنگی دنیای ترک در سال ۲۰۲۰ میلادی»را به «شوکت میرضیایف» اعطا کنند.

مراسم اعطای جوایز در ماه می سال ۲۰۲۰ میلادی در شهر آنکارا برگزار می شود. در این مراسم نمایندگان پارلمان، دولت، جامعه، محافل بازرگانی و شخصیت های هنری ترکیه شرکت می کنند.

سازمان غیردولتی «ترک ساو» از سال ۱۹۹۶ میلادی فعالیت می کند. شاعر «یحیی انگین» رئیس شورای مدیریت این سازمان است. هدف از این جایزه جلب توجه جامعه به دست آوردهای شخصیت های دنیایی ترک و ابراز احترام نسبت به سهم آنها در تحکیم و توسعه دنیایی ترک است.

پیشتر این جایزه به «سلیمان دمیرل» رئیس جمهور ترکیه، «حیدر علی یف» رئیس جمهور آذربایجان، «نورسلطان نظربایف» رئیس جمهور قزاقستان، «دویسن قاسین اف» دبیر کل «ترک سای» و همچنین نمایندگان پارلمان، کارآفرینان، شخصیت های هنری فعال از کشورهای دنیایی ترک اعطا شده است.

 

گردآوری:گروه خبری تورکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع: فارس در تاشکند

 

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۲۹

۱۶ دی ۱۳۹۸

کد خبر :

67407

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک