اجتماعی-ترکمن نیوز- یک کارشناس مواد مخدر، موادمخدر و روان گردان ها را از جمله‌ شوک های اجتماعی و فرهنگی قرن حاضر دانست و بر پیشگیری از تبعات سوء و جبران ناپذیر آن در بنیان خانواده و تزلزل روانی و جسمی جوانان جامعه بعنوان ابزار جنگ نرم دشمنان نظام و انقلاب تاکید کرد .
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،  رسول رحیمی افزود: نشانه روی نهاد خانواده، مدارس، دانشگاه ها و کارکنان محیط‌ های صنعتی از اهداف جدی سیستم هوشمند اعتیاد برای نابودی نسل ها می باشد .
وی بااشاره به همجواری کشور ایران با افغانستان و نقش وسیع تهاجم فرهنگی و اجتماعی از سوی دشمنان نظام، گفت: عوامل ساختاری معیوب در عرصه های اجتماعی و اقتصادی، عوامل سیاسی، عوامل روانشناختی، عوامل فرهنگی، عوامل محیطی و عوامل خانوادگی سبب شده تا اعتیاد به موادمخدر و روان گردان ها جایگاه ویژه ای را در عرصه آسیب های اجتماعی در سطح کشور به خود اختصاص دهد .
این کارشناس بازنشسته انتظامی استان گلستان باتاکید بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی که همواره معظم له پدیده شوم اعتیاد را فرهنگ صادراتی غرب به کشورها قلمداد نموده، گفت: گسترش این ماده افیونی در درون جوامع اسلامی بویژه نظام جمهوری اسلامی ایران راه را برای نفوذ استعمار به منظور تباهی و نابودی نسل جوان آماده می کند .
به گفته رحیمی، امروزه بیش از ۹۰ درصد مردم کشور، نسبت به اعتیاد موادمخدر در جامعه ابراز نگرانی دارند .
وی همچنین اقدامات مثبت صورت گرفته در کشور از جمله؛ مقابله با عرضه، آموزش های پیشگیرانه و فرهنگی، علمی شدن مبارزه با موادمخدر، حمایتهای اجتماعی، درمان و کاهش آسیب های ناشی از اعتیاد، توسعه مشارکت های مردمی و افزایش اقدامات رسانه ها و اطلاع رسانی به مردم جامعه و … نامبرد و بر لزوم مشارکت همگانی دستگاه های اجرایی و دولتی بر ریشه کنی این معضل اجتماعی تاکید کرد .
در این مراسم همچنین کارشناس تعزیرات حکومتی شهرستان گنبدکاووس نیز به تشریح تعاریفی از کالاهای قاچاق، مبادی ورودی، تبعات منفی قاچاق کالا بر اقتصاد، اجتماع، فرهنگ و … پرداخت .
در پایان این مراسم که در دبیرستان دخترانه شریفه شهر مرزی اینچه برون برگزار شد، به سووالات و ابهامات دانش آموزان توسط کارشناسان پاسخ داده شد .

خبرنگار:سرگرد جواد کارکن

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۳۹

۱۴ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

13197

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک