n83079877 72625865 300x207 - مهار آتش سوزی در هفت نقطه از عرصه های جنگلی و مرتعی گلستانمحیط زیست-ترکمن نیوز-  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: در پی افزایش دما و کاهش رطوبت نسبی در ۴۸ ساعت گذشته، هفت نقطه از عرصه های جنگلی و مرتعی استان دچار حریق شد که با حضور بموقع نیروهای منابع طبیعی، مردمی و دستگاه های امدادی مهار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  ابوطالب قزلسفلو روز شنبه اظهار داشت: مناطق دچار آتش سوزی شامل منطقه جنگلی جوزک رامیان، پس پشته مینودشت، تپه نورالشهدا، قرن آباد و والش آباد گرگان، تراجیق گالیکش و مرتع روستای قره سو بندر ترکمن بوده است.
وی با بیان این که این آتش سوزی ها مجموعا به ۳۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع از جنگل های دست کاشت سوزنی برگ و پهن برگ و مراتع با پوشش درختچه گز و گیاهان مرتعی خسارت زده است، گفت: بیشتر آتش سوزی در سطح ۲۰ هزار متر مربع از جنگل های پهن برگ و دست کاشت روستای پس پسته مینودشت، پنج هزار متر مربع جنگل پهن برگ جوزک رامیان و پنج هزار متر مربع مرتع حاشیه روستای قره سو بندرترکمن بوده است.
وی افزایش بی سابقه و غیرعادی دما در دو روز گذشته، مصادف شدن با تعطیلی و حضور مردم در طبیعت و آتش زدن بقایای کاه و کلش زمین کشاورزی واقع در حاشیه عرصه های جنگلی و مرتعی از سوی کشاورزان برای کشت پاییزه را از جمله عوامل اصلی بروز آتش برشمرد.
گرمای هوای استان گلستان در روزهای نخست آبان افزایش بی سابقه یافت و در گنبدکاووس دمای هوا در روز سوم آبان به ۳۸٫۵ درجه رسید که در در ۲۵ سال اخیر در این ماه بی سابقه بوده است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۱۷

۰۵ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

38661

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک