استاندار گلستان:

منطقه آزاد اینچه برون تسهیل گر روابط اقتصادی ایران و آسیای میانهاخبار استانی- ترکمن نیوز- استاندار گلستان با اشاره به تصویب جزئیات لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی اینچه برون، گفت: منطقه آزاد اینچه برون تسهیل گر روابط تجاری و اقتصادی ایران و آسیای میانه است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی با اشاره به تصویب کلیات لایحه ایجاد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در تاریخ ۷ شهریور و تصویب جزئیات آن در تاریخ ۱۱ شهریور، اظهار کرد: امیدواریم این لایحه، بدون مشکل به تأیید شورای محترم نگهبان هم برسد.

وی افزود: منطقه آزاد اینچه برون با دارا بودن ظرفیت کریدورهای ریلی، زمینی، دریایی و هوایی می تواند در تحکیم و تقویت روابط تجاری، اقتصادی و فرهنگی ایران با آسیای میانه مؤثر باشد.

هاشمی ابراز امیدواری کرد که با ایجاد و راه اندازی کامل این منطقه، شاهد حضور سرمایه گذاران و به دنبال آن رشد وتوسعه بیش از پیش استان باشیم.

جزئیات لایحه یک فوریتی ایجاد ۸ منطقه آزاد تجاری صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی روز یکشنبه ۱۱ شهریور با ۱۶۱ رأی موافق، ۷۵ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از ۲۶۶ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید. کلیات این لایحه نیز در تاریخ ۷ شهریور ۹۷ به تصویب نمایندگان مجلس رسیده بود.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۵۶

۱۳ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

34680

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک