ورود اتباع ترکمنستان به قبرس شمالی 300x182 - ممنوعیت ورود اتباع ترکمنستان به قبرس شمالیتورکمن نیوز: سرویس مهاجرت ترکمنستان برای اتباع این کشور ورود به قبرس شمالی (ترکی) را ممنوع کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از فارس در بیشکک، سرویس مهاجرتی ترکمنستان برای اتباع این کشور ورود به قبرس شمالی (ترکی) را ممنوع کرد.

بر اساس این گزارش ورود اتباع ترکمنستان به قبرس شمالی به طور موقت ممنوع شده زیرا نهادهای ۲ کشور مسائل داخلی از جمله موارد مربوط به گذرنامه‌های جدید و قدیم را هماهنگ نکردند.

مدت زمان این ممنوعیت اعلام نشده است.

در سال ۲۰۰۸ ترکمنستان گذرنامه‌های ملی جدید الکترونیک صادر کرد اما قبرس شمالی همچنان گذرنامه‌های قدیمی ترکمنی را می‌پذیرد.

علاوه بر این ترکمنستان و قبرس شمالی روابط دیپلماتیک دوجانبه ندارند بنابراین شهروندان علاقه‌مند به ورود به این کشور مجبور به ارائه اسناد مختلف هستند.

به همین دلیل بسیاری از شهروندان ترکمنستان با نقض قوانین مهاجرتی محلی وارد قبرس شمالی می‌شوند.

اتباع ترکمنستان که در قبرس شمالی به سر می‌برند از حضور هزاران ترکمن در آن کشور خبر می‌دهند که تعداد زیادی از آنان قوانین مهاجرتی را نقض کردند.

برگشت به وطن منجر به از دست دادن شغل و محل زندگی در قبرس شمالی می‌شود بنابراین اتباع ترکمن علاقه‌ای به بازگشت به کشور خود ندارند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۴۲

۱۰ مرداد ۱۳۹۸

کد خبر :

58717

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک