ممنوعیت شنا و ماهیگیری در دریای خزر برای ترکمن‌هاترکمن نیوز:  ترکمنستان به منظور جلوگیری از ابتلاء ساکنان ترکمنباشی و سایر شهرهای ساحلی این کشور واقع در حاشیه دریای خزر، شنا، قایقرانی و ماهیگیری در این دریا را ممنوع اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  دلایل این ممنوعیت هنوز مشخص نیست اما ساکنان محلی زباله های شناور در دریا از جمله ماسک های پزشکی استفاده شده و دستکش بر روی سطح آب دریا مشاهده کرده‌اند.

در همین راستا، این فرضیه به وجود آمده است که زباله‌ها توسط جریان آب از سواحل کشورهای دیگر به ترکمنستان آورده شده و ممنوعیت شنا و ماهیگیری با توجه به اقدامات پیشگیرانه در مقابل ویروس کرونا وضع شده است.

تاکنون هیچ مورد رسمی از ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای ترکمنستان و تاجیکستان در آسیای میانه اعلام نشده است. اما برخی رسانه‌های غربی به شایعات و اتهاماتی در خصوص پنهانکاری احتمالی دولت ترکمنستان درباره کرونا در این کشور دامن زده‌اند.

دولت این کشور اواخر ماه ژانویه (اواسط بهمن ماه) تمام پروازها به بانکوک تایلند و پکن پایتخت چین را به حالت تعلیق درآورد و همچنین اواسط اسفند ماه نیز از ورود تمام شهروندان کشورهای تحت تاثیر ویروس کرونا به ترکمنستان جلوگیری کرد. از ماه مارس (فروردین) نیز به منظور جلوگیری از ورود کرونا به ترکمنستان تمام پروازهای خارجی به فرودگاه بین‌المللی ترکمن آباد در شمال شرقی ترکمنستان منتقل شده و مسافران ورودی از خارج مورد بررسی قرار می‌گیرند.

 

گردآوری:گروه بین الملل ترکمن نیوز
http://turkmensnews.com
منبع:ایرنا از خبرگزاری Fergana ازبکستان

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۵

۱۲ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76453

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک