ممانعت از رشد بیابان در گلستان با اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری ترکمن نیوز:  استاندار گلستان با بیان اینکه ۱۵ درصد مساحت استان بیابان است اظهار کرد:هدف ما ممانعت از رشد بیابان در گلستان با اجرای طرح های آبخیزداری , آبخوان داری و ایجاد آب بندان ها است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هادی حق شناس در بازدید از مناطق بیابانی در منطقه عوض حاجی شهرستان گنبدکاووس و اجرای طرح های آبخیزداری در این منطقه به مناسبت ۱۷ ژوئن روز جهانی بیابان زدایی تصریح کرد: بیابان ها مزایا و مضراتی دارند و ما تلاش داریم از رشد بیابان در استان جلوگیری کنیم.

وی افزود: با همکاری منابع طبیعی و جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه های متولی تا کنون در ۱۰ هزار هکتار اراضی بیابانی استان گونه های گیاهی متناسب کاشته شده است.
استاندار گلستان با اشاره به مساحت ۳۵۰ هزار هکتاری بیابان های استان یادآور شد: تلاش داریم با تخصیص اعتبارات مناسب مانع رشد بیابان در استان شویم.
دکتر حق شناس ادامه داد: میانگین بارندگی استان ۴۵۰ میلی متر و بالاتر از میانگین کشوری است و باید از این بارندگی با اجرای طرح های آبخیزداری, آبخوان داری و آب بندان ها به خوبی استفاده کنیم.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۳:۴۸

۲۷ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

77320

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک