ملاک انتصابات در گنبدکاووس چیست؟/ گنبدی‌ها منافع کلان شهرستان را فدای تحرکات قومیتی نمی‌کنندگنبد کاووس – ترکمن نیوز-انتصابات این روزهای گنبدکاووس بویی از شایسته‌سالاری ندارد و بیش از هر چیز نوک پیکان را به سمت مسائلی می‌برد که مردم هرگز آن را بر نخواهند تافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، این روزها فضای رسانه‌ای گنبدکاووس بیش از هر چیز دیگری متاثر از برخی تغییر و تحولات در ادارات شهرستان از جمله تغییر در اداره ورزش و جوانان و در کنار آن برخی فشارهای نابخردانه برای تغییرات در سایر اداراتی است که در شرایط حساس کنونی شهر، استان و کشور حفظ آرامش و تقویت جایگاه و مسیر خدمتگزاری آنان بر همگان واضح و مبرهن است.

* تغییر مدیریت‌ها بدون توجه به شایسته‌سالاری‌ها و صرفا تمرکز بر قومیت‌گرایی محکوم به شکست است

در کنار اینکه هر آمدنی را رفتنی است و تغییر در مدیریت‌ها یک امر بدیهی و غیرقابل انکار، اما به نظر می‌رسد برخی تلاش‌ها برای تغییر بدون نگاه فنی و بی‌توجهی به شایسته‌سالاری و صرفا تمرکز بر قومیت‌گرایی محکوم به شکست و انتقاد از سوی مردم است.

اینکه برخی مسوولان بدون توجه به شایسته‌سالاری استدلال خود را برای انتصاب مدیران «قومیت» ذکر کرده و با استدلال خنده‌دار تعداد مدیر متناسب با جمعیت قومیت، مساوات را عدالت تعریف کرده و شایستگی را فدای نگاه‌هایی می‌کنند که برای رفع و حذف آن انقلاب کرده‌ایم دغدغه این روزهای وجدان‌های بیدار گنبدی‌هاست.

مردمان غیور ترکمن در طول سالیان مختلف نشان داده‌اند که در هر کجا به تخصص و تعهد آنها اعتماد شده است پاسخ روشن و امیدوارکننده‌ای به مردم داده و سربلند از آزمون خدمت بیرون آمده‌اند و اما هرگاه شایسته‌سالاری فدای قومیت شده فارس و ترکمن هر دو جز خاطره‌ای بد برای مردم در اذهان عمومی چیزی باقی نگذاشته‌اند.

همه ما خاطرات خوب خدمت شهید «اترک طیار»، مرحوم آخوند «نوریزاد»، زحمات ویژه و جانانه «نورمحمد جعفری» و امروز تلاش خستگی‌ناپذیر «احمد دستمرد» در معاون فرمانداری ویژه را از یاد نبرده و نمی‌بریم و بی‌تردید وقتی شایستگان اینگونه بر کرسی خدمت بنشینند نه تنها مایه مباهات و افتخار گنبدی‌ها می‌شوند بلکه الگویی می‌شوند برای همه آنهایی که نمی‌دانند باید با مردم چگونه رفتار کنند.

*مردمان دیار گنبدکاووس منافع کلان شهرستان را فدای تحرکات قومیتی نخواهند کرد

اما اگر بخواهیم بدون توجه به شایستگی گام در مسیر لجبازی گذاشته و مدیران موفق را به دلیل عدم پذیرش استدلال قومیتی تنها پس از پنج ماه با فشار و تهدید از گردونه خدمت خارج کنیم بدون شک باید منتظر چرخش دنیا و رسیدن نوبت به خودمان باشیم.

به هر تقدیر به نظر می‌رسد آنانکه با سودای سناتور شدن و جا خوش کردن بر کرسی‌های سبزرنگ خانه هرمی به دنبال تحرکاتی از جنسی به غیر از شایسته‌سالاری هستند نه تنها به اهداف خود نمی‌رسند بلکه با نگاه تیزیینانه، هوشمندانه و فهیم گنبدکاووس فارغ از قوم، رنگ و نژاد کوله‌بار خود را از تاریخ این شهر هم برخواهند بست زیرا مردمان دیار گنبدکاووس سال‌های سال و بارها و بارها ثابت کرده‌اند که با هیچ‌کس عقد اخوت نبسته‌اند و منافع کلان شهرستان را فدای تحرکات قومیتی از جنس معامله‌های پشت پرده برای صندلی‌های جهنمی نخواهند کرد.

لینک عضویت در کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع: farsnews.com

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۳

۰۸ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

29971

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک