108 نانوایی متخلف در گنبدکاووس به تعزیرات  300x205 - معرفی 108 نانوایی متخلف در گنبدکاووس به تعزیراتاخبار گنبدکاووس- ترکمن نیوز- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گنبدکاووس گفت که تعداد ۱۰۸ واحد نانوایی متخلف در این شهرستان در یک سال گذشته با تشکیل پرونده به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، خلیل رجبلی افزود: پیشنهاد تعزیر نانوایان متخلف از سوی این اداره که متولی دبیرخانه شورای آرد، نان و گندم گنبدکاووس است، ۲۸۱ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال بوده است.
وی اضافه کرد: اداره تعزیرات حکومتی گنبدکاووس معمولا حداقل دو برابر جریمه پیشنهادی این دبیرخانه را برای نانوایان متخلف اعمال می کند.
رجبلی، کم فروشی، عرضه آرد خارج از شبکه، رعایت نکردن مسائل بهداشتی و برخی مفاد دستوالعمل های صنفی از جمله رعایت نکردن ساعت پخت و حضور نیافتن متصدی نانوایی را از مهمترین تخلفات نانوایان گنبدکاووس برشمرد.
وی تصریح کرد: گنبدکاووس مجموعا ۳۷۰ واحد نانوایی در مناطق شهری و روستایی دارد که از این تعداد ۷۰ نانوایی آزادپر و بقیه از یارانه دولتی استفاده می کنند.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گنبدکاووس ادامه داد: نظارت های مستمر بر واحدهای نانوایی از سوی بازرسان این اداره و یا در قالب گشت های مشترک با برخی ادارات از جمله مرکز بهداشت و فرمانداری انجام می شود.
رجبلی افزود: براساس تصمیم جدید شورای آرد و نان فرمانداری و دبیرخانه آن و با هدف ارتقای کیفیت پخت نان و جلوگیری از تخلفات احتمالی از این پس علاوه بر جزای نقدی، از سیاست کاهش یا افزایش سهیمه آرد نیز استفاده می شود.
وی اضافه کرد: بر این اساس نانوایانی که مرتکب تخلف شوند از سهمیه آرد آنان کاسته و به سهمیه آرد نانوایایی که نان با کیفیت پخت نمایند، اضافه می شود.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع: irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Yaprak
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۱۸

۲۱ تیر ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک