از ۸ تا ۳۰ بهمن ماه

معرفی محصولات ترکمن در جشنواره اقوام ایران اخبار فرهنگی- تورکمن نیوز جشنواره اقوام ایران ­با معرفی محصولات ترکمن در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، یکی از سیاه چادر‌های جشنواره اقوام ایران به معرفی محصولات ترکمن اختصاص داده شده است.
پرویزعالمی و عایشه نازی، زوج ترکمنی هستند که در ایام جشنواره اقوام ایران، محصولات ترکمنی را به بازدیدکنندگان معرفی خواهند کرد.
روسری‌های ترکمنی (چارقده)، مانتو‌های ترکمنی سنتی، پرده‌های بافت، فرش و گلیم نمدی، پادری‌های نمدی، خوراکی‌های ترکمنی (فطیر، پیشمه، بوراک و قاتلمه) از جمله محصولاتی است که در ایام جشنواره به بازدیدکنندگان معرفی و عرضه خواهد شد.

*جشنواره اقوام ایرانی، دهکده اقوام ایرانی
مدیر جشنواره اقوام ایران، ضمن ارائه توضیحاتی درباره این بخش اظهار کرد: نمایشگاه اقوام ایرانی که از ۸ تا ۳۰ بهمن ماه برگزار می‌شود، شامل ۲۷ غرفه از شهر‌های مختلف ایران و ۴ سیاه چادر (دو سیاه چادر از ایلام، یک سیاه چادر از ترکمن و یک سیاه ترکمن از کرمانشاه) است.
محمد شریفی، ادامه داد: در جشنواره اقوام ایرانی همه محصولات غذایی، سوغاتی و صنایع اقوام مختلف ایران به نمایش گذاشته می‌شود. همچنین صاحبان غرفه به صورت زنده محصولات غذایی شان را طبخ خواهند کرد که می‌توان به شیرینی بروجه، سوهان پزی و دیگر محصولات غذایی اشاره کرد.
مدیر جشنواره اقوام ایران تصریح کرد: عصر‌های هر روزه ایام جشنواره با استفاده از ساز و دقل، موسیقی زنده‌ای برای بازدیدکنندگان جشنواره اجرا خواهد شد.
وی بیان کرد: در بخشی ازجشنواره، برنامه‌های مختلفی همچون موسیقی محلی و مسابقات مختلف اجرا خواهد شد. همچنین محصولات غرفه‌ها با تخفیف‌های ۱۰ درصدی عرضه خواهد شد.
شریفی اظهار کرد: از داخل خیابان سرو موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس ماشین‌های قدیمی ۹ نفره (بنز قدیمی) قرار گرفته شده است تا بازدیدکنندگان به واسطه این ماشین‌ها به جشنواره بیایند. همچنین کالسکه اسب برای حمل و نقل بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است.
وی یادآور شد: جشنواره اقوام ایرانی یک دهکده اقوام ایرانی است که با اختصاص برنامه‌های ویژه‌ای برای بازدیدکنندگان سعی داریم ضمن معرفی اقوام مختلف کشور، بهترین لحظات را برای شان فراهم کنیم.
جشنواره از یکم اسفندماه تا ۱۵ فروردین ماه در خیابان سرو موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به صورت سالن سرپوشیده خواهد بود.
وی ادامه داد: در این جشنواره همه محصولات ارگانیک ایران به بازدیدکنندگان ارائه خواهد شد. همچنین جشن عید در سالن مزار شهدا (سوسنگرد)، اجرای موسیقی با استفاده از ساز و دقل، اجرای تئاتر، پخش فیلم و نمایشگاه عکس از دیگر برنامه‌های این جشنواره اقوام ایرانی خواهد بود.
شریفی در پایان خاطرنشان کرد: در ایام جشنواره اقوام ایرانی، گلاب گیری به صورت زنده برای بازدیدکنندگان انجام خواهد شد.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۲۲

۰۷ بهمن ۱۳۹۷

کد خبر :

44391

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک