معافیت 60 شغل در ازبکستان از پرداخت مالیاتترکمن نیوز:  دولت ازبکستان به حمایت از مشاغل ادامه می دهد. در دو ماه گذشته، کشور ۱۲ مصوبه ریاست جمهوری برای کاهش تأثیر بیماری همه گیر بر رفاه مردم و اقتصاد را تصویب کرده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در نتیجه، بیش از ۵۰۰ هزار شغل و ۸ میلیون شهروند امکاناتی دریافت کرده اند که در مجموع ۳۰ هزار میلیارد صوم است.اقدامات جانبی با هدف بهبود فعالیت های تجاری شهروندان در دیدار با رئیس جمهور ازبکستان شوکت میرضیایوف در ۱۹ می اعلام شد ۱۰  هزار شغل در مناطق “قرمز”، “زرد”، “سبز” مجاز به از سرگیری کار خود هستند. ۶۰۰ هزارنفر نیز قبلاً به روال کاری عادی خود بازگشتند.

به علاوه ۴۰ هزار شرکت تجاری می توانند ضمن رعایت مسائل بهداشتی، کار خود را از سر بگیرند. کشور تأکید زیادی بر تضمین حقوق کارآفرینان و مصونیت از اموال آنها دارد. دولت در نظر دارد سیستمی را برای ایجاد شرایط مناسب برای شهروندان خود اشتغال به وجود آورد. به خصوص آرایشگران، آرایشگاهها، کفاش ها، نانوایان، آهنگران، نجاران، خیاط ها، رانندگان تاکسی، مترجمان، طراحان، برنامه نویسان – نمایندگان خود اشتغالی بیش از ۶۰ حرفه از مالیات بر درآمد معاف خواهند بود. فقط کارآفرینان باید در مورد استفاده از امکانات پیشنهادی به مقامات مالیاتی اطلاع دهند.بازپرداخت وام بالغ بر مبلغ ۱ ترلیون صوم اختصاص داده شده از طریق برنامه “هر خانواده یک کارآفرین است” تمدید شد. ۱۰۰ میلیون دلار برای اجرای کامل برنامه از صندوق بازسازی و توسعه اختصاص یافته است.سیستم جدیدی برای حمایت از خانواده های نیازمند به مسکن در ازبکستان ارائه می شود. رئیس جمهور شوکت میرضیایف در جلسه ای در اندیجان توجه ویژه ای به بهبود شرایط زندگی مردم و توسعه زیرساخت ها در منطقه کرده است.

 حمایت مسکنی

رئیس جمهور همچنین  بر لزوم ایجاد سیستم حمایتی جدید برای خانواده های نیازمند مسکن تأکید کرد که براساس آن ۸۱۹ خانواده در منطقه اندیجان یارانه های مناسبی دریافت می کنند. پیش بینی شده است امسال ۶۴۲ کیلومتر راه و ۸۵ کیلومتر شبکه تأمین آب آشامیدنی احداث و ترمیم شود. در مورد ارتقاء کیفیت آموزش و سازماندهی حرفه ای با شروع از رتبه ۷، دستورالعمل هایی ارائه شده است که نقش مهمی در تضمین اشتغال فارغ التحصیلان در آینده دارد.رئیس جمهور شوکت میرضیایف افزود:”من بیش از همه نگران مسائل جوانان و زنان هستم. آنها به حمایت و توجه نیاز دارند. اگر آنها دانش و کار مورد علاقه خود را داشته باشند، جایگاه خود را در زندگی پیدا می کنند و جهان بینی آنها تغییر می کند. سپس والدین و خانواده ها از دولت راضی خواهند بود

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۰

۰۵ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

75983

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک