فرماندار گمیشان,گمیشان-ترکمن نیوز-  فرماندار شهرستان گمیشان گفت: مطالعات صفر و یک احداث بندر تجاری سبز خزری در ساحل شهرستان گمیشان به پایان رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمنهای ایران،  امیرشیر توماج اظهار داشت: دیگر بنادر استان در محدوده خلیج گرگان واقع شده‌اند و باتوجه به پس‌روی آب دریا این شرایط تنها در سواحل شهرستان گمیشان وجود دارد که می‌توان بندری تجاری در آن احداث کرد.

وی با اشاره به وجود ۶۰ کیلومتر ساحل در این شهرستان گفت: مطالعات صفر و یک احداث بندر تجاری سبز خزری توسط مشاور به پایان رسیده که مطالعات ۲ نیز در حال انجام است.

توماج افزود: مشاور قول داده که مطالعات تا اسفندماه به اتمام برسد اما چون تابع شرایط خاصی است که امیدواریم در بهار ۹۷ به نتیجه برسد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به کمبود آب در شهرستان گمیشان به ویژه روستاهای مرزی بیان داشت: امسال ۷ روستا در منطقه مرزی با مشکل کم آبی مواجه بودند که تلاش می کنیم تا بخشی از مشکلات مردم برطرف شود.

فرماندار شهرستان گمیشان با اشاره به احداث آب شیرین کن نیازآباد گفت: اگر این پروژه به اتمام برسد بخشی از کمبود آب شهرستان حل خواهد شد.

توماج ادامه داد: برای تأمین آب شرب امسال اعتباراتی برای آبفار پیش بینی کردیم که دستگاه‌های متولی هم باید تلاش کنند تا از اعتبارات ملی هم، سهمی برای شهرستان اخذ کنند.

وی افزود: تلاش ما برای جذب سرمایه‌گذار در حوزه آب شیرین‌کن است که در این زمینه با شرکت مپنا جلساتی برگزار شد.

فرماندار گمیشان با اشاره به برخی از موانع محیط زیستی درخصوص این مسئله گفت: دستگاه‌های اجرایی باید به همزیستی مسالمت آمیزی بین محیط زیست و صنعت برسند تا بتوانیم مشکلات شهرستان را برطرف کنیم./تسنیم

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۵۰

۰۶ اسفند ۱۳۹۶

کد خبر :

12553

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک