مطالبات روستائیان در کاسه سد چایلی(فراغی) را باید بصورت جدی پیگیری کنیمتورکمن نیوز فرماندار شهرستان مراوه تپه گفت: مطالبات ۷ ساله روستائیان در کاسه سد چایلی(فراغی) را باید بصورت جدی پیگیری کنیم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛امانگلدی ضمیر در نشست با اهالی ۶ روستای در طرح کوچ سد چایلی(فراغی) که با حضور اعضای شورای اسلامی، دهیاری و تعدادی از اهالی روستاهای در طرح کوچ انجام گرفت اظهار کرد:  اهالی این روستاها بدلیل تاخیر جابجایی و بالا رفتن هزینه های ساخت و عدم ارائه خدمات رفاهی ، خسارات زیادی را متحمل گردیده اند.

وی افزود: علاوه برآن سیل اخیر نیز به واحدهای مسکونی و بخش کشاورزی این عزیزان خسارات زیادی تحمیل نموده است که باید بصورت جدی پیگیری شود تا از وضعیت کنونی خارج شوند.

فرماندار مراوه تپه گفت: ادامه کندی روند طرح کوچ باعث بروز مشکلات و معضلات اقتصادی، روحی و روانی و آسیبهای اجتماعی خواهد بود که باید در روند این پروزه تسریع گردد.

به گزارش خبرنگار تورکمن نیوز: روستاهای سوزوش، ساری قمیش، قره اقاشلی، قربان پیکار و شورجه بالا و پایین رستاهایی هستند که کاسه سد چایلی(فراغی) قرار گرفته و در طرح کوچ میباشند.

گزارش از: عطابردی خانی
خبرنگار تورکمن نیوز در شرق گلستان

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۰۹

۲۶ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

57583

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک