300x280 - مصاحبه اختصاصی "اوغوزخان" با تورکمن نیوزتورکمن نیوز: پیش بینی می شود ادریس بیمراک (اوغوزخان) ورزشکار نونهال ساکن بندرترکمن آتیه خوبی در زمینه ورزش رزمی داشته باشد، چرا که تاکنون در رشته مربوط به خود کیوکوشین کاراته عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داده است. این نونهال مستعد هم اکنون زیر نظر استاد حمید رادفر مربی و کارشناس برجسته این رشته ورزشی تمرینات خود را بصورت مستمر و پیوسته دنبال می کند.

ادریس که در سال های آخر گروه سنی نونهالان قرار دارد عمدتا با رقبایش در وزن آزاد به مبارزه می پردازد. با وی گفتگویی ترتیب دادیم که از گرامیتان می گذرد.

۱- از چه سنی به رشته کیوکوشین علاقه پیدا کردی؟

جواب: بنده در کودکی به چند رشته علاقه داشتم تا اینکه پدرم که علاقه زیادی به ورزش رزمی دارد، متوجه استعدادم در هنرهای رزمی شد و من را به باشگاه کیوکوشین بندرترکمن زیر نظر استاد حمید رادفر برد. در آنجا بود که تمریناتم را شروع کردم.

۲- تاکنون چند با در مسابقات مختلف حضور داشته و چه نتایجی را کسب نمودی؟

جواب: بنده تا به اینجا در سه دوره کشوری و چهار دوره مسابقات استانی توانستم مدال طلا کسب کنم.

۳- به نظر شما یک استاد تا چه حد تاثیر می تواند در خصوص تک تک اعضای تیمش تاثیر گذار باشد ؟

جواب: بنده با توجه شناخی که از استادم دارم، ایشان را انسانی دلسوز. و زحمتکش می شناسم. آقای رادفر از هر لحاظ به استعداد شاگردانش بها می دهد و تلاش می کند تا آنها را به مراحل بالاتر برساند.

۴- آیا در زمینه اعزام به مسابقات کشوری حمایتی از شما می شود؟

جواب: متاسفانه بنده در طی این مدت حرکت مثبتی از مسئولین ندیدم و پدرم در این زمینه بنده را یاری می دهد. در اعزام ورزشکاران به مسابقات کشوری نیاز به منابع مالی است که تا به امروز در این زمینه کار خاصی انجام نشده و پدرم با هزینه خود بنده را به محل مسابقات رسانده و در کنارم می ماند.

۵- به عنوان یک ورزشکار موفق رمز موفقیت خودت را در چه می دانید؟

جواب: اول دعای خیر والدینم و استادم که به گردنم خیلی حق دارند. معمولا در لحظه مسابقه به خودم می گویم که اگر تلاش کنم می توانم موفق شوم. نام خدای متعال را به زبان آورده و مبارزه با حریفم را شروع می کنم‌. توصیه های استادم را به یاد می آورم و آنها را در طول مسابقه بکار می بندم. کسی که پای به میدان می گذارد باید حواسش کاملا جمع باشد و از حمله های ناگهانی حریفش غافل نشود.

۶- خصوصیات یک ورزشکار باید چگونه باشد؟

جواب: پدرم و استادم همیشه گوشزد می کنند تا از نظر اخلاقی نمونه باشم و یادآوری می کنند که همه این سعی و تلاش فقط برای میدان مسابقه است‌. بنده می دانم که یک ورزشکار باید نمونه بوده و مواظب باشد تا رفتار بدی از وی سر نزند.

۷- در مجموعه باشگاه چه افراد دیگری در موفقیت نقش داشته اند؟

جواب: جا دارد همچنین از زحمات اساتید شهرستان ترکمن از جمله علی گل، بهمن گری، یوسف بهلکه، استاد عبدالرحمان حزبی و استاد سید احمد احمدی تشکر و قدردانی نمایم.

مصاحبه از : طاهر جانی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۰۳

۲۲ آذر ۱۳۹۸

کد خبر :

65915

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک