طیار نماینده مردم گنبدکاووس :

طیار آبرسانی روستاهای مرزی 1 300x205 - مشکل آب شرب روستاهای مرزی گنبدکاووس باپروژه‌های آبرسانی رفع می‌شوداخبار گنبدکاووستورکمن نیوز: نماینده مردم گنبدکاووس و بخش محروم داشلی برون در مجلس شورای اسلامی گفت:پروژه‌های آبرسانی روستاهای مرزی برای تامین آب شرب ۳۶ روستای این شهرستان امروز کلنگ زنی شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از ایرنا قرجه طیار در مراسم متمرکز گلنگ زنی پروژه‌های آبرسانی درروستای خیرخواجه سفلی شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: عملیات اجرایی هشت طرح آبرسانی ویژه روستایی گنبدکاووس در شرق استان گلستان با هدف تامین و رفع مشکل کمبود آب شرب ۳۶ روستا دو بخش مرکزی و داشلی برون این شهرستان با جمعیت تقریبی ۱۰ هزار خانوار، آغاز شد.

نماینده مردم گنبدکاووس در این مراسم با قدردانی از خدمات نظام جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته در مناطق مرزی و محروم از جمله بخش داشلی برون این شهرستان افزود: باوجود خدمات انجام شده اما مردم این دیار با مشکل کمبود آب شرب مواجه هستند که امیدواریم رفع شود.

طیار، گازرسانی به روستاهای بخش داشلی برون گنبدکاووس را از دیگر نیازهای مردم این منطقه ذکر کرد و افزود: با پیگری های انجام شده، گازرسانی به روستاهای این بخش نیز طی یک تا دو سال آینده انجام می شود.

وی با اشاره به تصویب طرح منطقه آزاد تجاری اینچه برون در مجلس شورای اسلامی و وارد کردن برخی ایرادات ازسوی شورای نگهبان به این طرح، اضافه کرد: بزودی این ایرادات رفع و برای تایید نهایی به این شورا ارجاع می شود.

طیار از پیگیری حق آبه رودخانه اترک از طریق کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: بزودی این مشکل نیز با همکاری مسئولان استان خراسان شمالی بر طرف می شود.

دراین مراسم فرماندار ویژه و برخی مسئولان گنبدکاووس به همراه بخشدار، امام جمعه اهل سنت اینچه برون، دهیاران و شوراهای اسلامی سه روستای ‘خیر خواجه سفلی، علیا و نجف’ این بخش مرزی حضور داشتند.

بخش داشلی برون شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس با حدود ۳۰ نقطه روستایی و یک نقطه شهری افزون بر ۲۵ هزار نفر جمعیت دارد که هم اکنون به ۱۷ روستای آن با تانکر آبرسانی می شود.

 

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲:۲۲

۰۴ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

40701

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک