مشکلات تلگرام ارتباطی به مخابرات نداشتعلم و فناوری ایران– ترکمن نیوز- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با ارائه توضیحات فنی درباره مشکلات زیرساختی مخابرات ایران در سال گذشته گفت: این مشکل برطرف شده و بعید است اختلالات تلگرام مربوط به آن باشد چون این اتفاق شامگاه روز دوشنبه رخ داده و ارتباطی هم به این مساله ندارد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، محمدجواد آذری‌جهرمی در حاشیه نمایشگاه الکامپ با بیان اینکه هایجکینگ (سرقت آی پی) در شبکه مخابرات ایران بوده، گفت: روز دوشنبه از ساعت ۴ تا ۶ بامداد یک تغییر توپولوژی و بهسازی زیرساخت‌های شبکه در شرکت مخابرات ایران بوده است. اگر بخواهم به لحاظ فنی این موضوع را توضیح دهم، موضوع این است که مخابرات از پروتکل OSPf در مسیریابی درونی شبکه خود استفاده می‌کرده و یکی از این تغییرات بر این بوده است که پروتکل لبه شبکه خود را به BGP تغییر دهد.

وی ادامه داد: از آنجایی که دستور قضایی برای فیلتر تلگرام صادر شده بود مخابرات در جدول مسیریابی اطلاعات آی‌پی‌های مختلفی را به سمت نایل صفر شبکه هدایت کرد و این موضوع باعث بروز برخی اختلالات شد. البته چنین اتفاقی نباید می‌افتاد؛ فقط هم تلگرام نبوده، بیش از ۱۰۰ سرویس در شبکه مخابرات ایران ادورتایز (مسیریابی) شده به شبکه دنیا که البته افکار نسبت به تلگرام حساس‌ترند.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع: jahanesanat.ir

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۳۷

۱۰ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

30417

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک