vazir 5sh 300x169 - مشق دانش آموزان کمتر می شودگلستان-ترکمن نیوز-  وزیر آموزش و پرورش گفت: با هماهنگی انجام شده جلساتی با مدیران و معلمان برگزار می شود تا شرایط برای دادن مشق دانش آموزان نسبت به گذشته بهتر و تکالیف آنان کمتر شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  سید محمد بطحایی روز دوشنبه در حاشیه سفر به استان گلستان در جمع خبرنگاران با اشاره به بحث گرانی نوشت افزار و برنامه ریزی این وزارتخانه در آستانه سال تحصیلی جدید اظهارداشت: با توجه به افزایش دو برابری نرخ نوشت افزار بخصوص با برندهای خارجی توصیه می شود خانواده ها بیشتر از تولیدات داخلی استفاده کنند تا هم توجیه اقتصادی داشته و هم به رونق کالای ایرانی کمک کند.
وی در مورد تخلفات احتمالی نام نویسی در مدارس نیز گفت: با بازرسی های به موقع تاکنون نسبت به گذشته تخلف ها کمتر و گزارش های مردمی نیز کاهش یافته است و سعی می شود که این مشکل به صفر نزدیک شود.
وزیر آموزش و پرورش بدون اشاره به جزییات معوقات فرهنگیان نیز گفت: تلاش های خوبی در این زمینه انجام شده و امید داریم بزودی بخش اعظم این مشکلات برطرف شود.
وی همچنین گفت: با آغاز سال تحصیلی جدید به منظور تامین نیروی فرهنگی مورد نیاز مدارس کشور ۲۵ هزار دانشجو جذب دانشگاه های فرهنگیان می شوند این دانشجویان از بین دارندگان مدرک دیپلم بوده و باید دوره چهار ساله تکمیلی را طی کنند.
بطحایی اضافه کرد: همچنین با برنامه ریزی انجام شده و براساس قانون ۱۸ هزار نفر با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد هم دوره یک ساله تربیت مدرس را در دانشگاه فرهنگیان آغاز خواهند کرد.
به گزارش ایرنا وزیر آموزش و پرورش به منظور بازدید از روند نام نویسی در مدارس و شرکت در آئین گشایش طرح های هفته دولت امروز دوشنبه به گلستان سفر کرد و در فرودگاه گرگان مورد استقبال استاندار و شماری از مسوولان این استان قرار گرفت.
بطحایی سپس با حضور در مزار شهدای گرگان به مقام شهیدان دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، فرهنگیان و دانش آموزان شهید ادای احترام کرد.
قرار است ظهر امروز با حضور بطحایی مدرسه خیری ساز روستای قزاق محله نومل گرگان که از سوی نیکوکاران و با مشارکت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ساخته شده، افتتاح شود.
برای این مدرسه ۶ کلاسه یکی از نیکوکاران ۴ میلیارد ریال هزینه کرده است.
بهره برداری از طرح های هفته دولت در شهرستان گمیشان واقع در شمال غرب گلستان از دیگر برنامه های سفر یکروزه وزیر آموزش و پرورش به این استان است.
بطحایی قرار است شامگاه دوشنبه با آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان دیدار و سپس شورای آموزش و پرورش استان با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار می شود.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۳:۵۹

۰۵ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

33799

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک