مشارکت خیرین گلستانی درساخت 32 مدرسهاخبار استانی- ترکمن نیوز- معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان گفت: خیرین و نیکوکاران این استان با تعهد مالی ۳۰۰ میلیارد ریالی درساخت ۹۲ مدرسه درمناطق مختلف گلستان مشارکت دارند.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران، عبدالکریم عطایی درحاشیه مراسم شروع عملیات اجرایی احداث یک مدرسه آموزشی در روستای ‘آق قایه’ از توابع بخش مرکزی گنبدکاووس افزود: تعهد مالی خیرین برای مشارکت درساخت این تعداد مدرسه در جشنواره اخیر خیرین مدرسه ساز این استان که در گرگان برگزار شد، صورت گرفت.

وی بابیان اینکه عملیات اجرایی برخی از این مدارس با مشارکت خیرین آغاز شده و برخی دیگر نیز در مرحله انجام مطالعات و تهیه نقشه و یا در مرحله اداری قرار دارد، گفت: تا پایان امسال ۴۰ مدرسه خیرساز در گلستان به بهره برداری می رسد که ۲۷ مدرسه آن در هفته دولت خواهد بود.

عطایی اضافه کرد: برای ساخت مدرسه دخترانه نیایش روستای آق قایه گنبدکاووس که به دو میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد، یک میلیارد ریال آن توسط یک نیکوکار و بقیه نیز از اعتبارات ملی تامین می شود.

محمدحسین کمیلی رییس مجمع خیرین مدرسه ساز گلستان نیز گفت: براساس تعهد دولت و تا پایان امسال، تمامی مدارس خیرساز نیمه کاره کشور که سهم مشارکت خیر پرداخت شده باشد، تکمیل می شود.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://t.me/ITNAnews

منبع: irna.ir/golestan

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۰

۱۳ تیر ۱۳۹۷

کد خبر :

26436

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک