رئیس جمهوری آذربایجان:

Turkmen 9A 300x191 - مسیر ترانزیتی آذربایجان - ترکمنستان امن و قابل دسترس استترکمنستان– ترکمن نیوز- رئیس جمهوری آذربایجان روز سه شنبه در دیدار با معاون نخست وزیر ترکمنستان در باکو، گفت: مسیر ترانزیتی جمهوری آذربایجان – ترکمنستان امن و قابل دسترس است و کشورهای دیگر می توانند از آن استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از خبرگزاری رسمی ‘ آذرتاج ‘، رئیس جمهوری آذربایجان و معاون نخست وزیر ترکمنستان همچنین در خصوص ظرفیت های صادراتی دو کشور و حمل و نقل محموله های ترانزیتی تبادل نظر کردند.
الهام علی اف، در بخشی از سخنان خود نقش مهم سفرهای متقابل روسای جمهوری آذربایجان و ترکمنستان و نیز دیدارهای مرتب در قالب برنامه های بین المللی برای توسعه روابط دو کشور را خاطرنشان کرد .
وی دیدار های نهادهای رسمی جمهوری آذربایجان و ترکمنستان را برای تقویت روابط دو کشور موثر دانست و افزود:در سفر اخیر رشید مرداف وزیر امور خارجه ترکمنستان به جمهوری آذربایجان نیز مذاکرات درباره ابعاد مختلف روابط دو کشور انجام گرفت .
در این دیدار قرار گرفتن جمهوری آذبایجان و ترکمنستان در موقعیت جغرافیایی مناسب و برخورداری هر دو کشور از زیر ساخت های پیشرفته حمل و نقل مورد اشاره قرار گرفت و اعلام شد که ظرفیت های بزرگ برای گسترش همکاری در حوزه های حمل و نقل ، ترانزیت و لجستیکی وجود دارد .
بنا به این گزارش ، محمدخان چاکی اف ، معاون نخست وزیر ترکمنستان نیز در این دیدار گفت: مهمترین حوزه همکاری میان باکو و عشق آباد، حمل و نقل و ترانزیت است.
وی افزود: پتانسیل حمل و نقل و ترانزیت هر دو کشور بسیار عالی است و زیرساخت مطلوب در این منطقه تأسیس شده است.

گردآوری: گروه خبری ترکمن نیوز

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۹

۰۹ آبان ۱۳۹۷

کد خبر :

39013

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک