مسلمانان نسبت به مسائل جهان اسلام و تهاجم فرهنگی بی تفاوت نباشند گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در آخرین جمعه امسال طی سخنانی با اشاره به آغاز ماه پر فیض و برکت رجب مهمترین رویداد اسلامی و یکی از معجزات الهی این ماه را واقعه معراج پیامبر (ص) عنوان کرد و افزود: ماه های رجب، شعبان و رمضان از ماه های پرخیر و برکت و تاریخ ساز اسلام است و مسلمانان باید از این رویدادهای مهم در جهت مصون نگهداشتن اسلام از آن بهره ببرند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ حاج آخوند عبدالکریم جاور دنیای امروز را دنیای ارتباطات و تکنولوژی عنوان کرد و اظهارداشت: امروزه دشمنان و مرتدان با بهره گیری از ارتباطات جامع و سریع در دنیای مجازی با استفاده از کلیپ ها، مقالات و سخنان بی پایه و اساس درصدد به انحراف کشاندن اعتقادات و باورهای عقیدتی جوانان هستند.

وی با تاکید بر این ما مسلمانان نباید در برابر اینگونه تهاجمات و مسائل جهان اسلام بی تفاوت باشیم تصریح کرد: هدف آنان تضعیف ایمان جوانان و نوجوانان مسلمان است و مسلمین باید سعی کنند با ارتقاء آگاهی های خود نسبت به دین و سنن پیامبر(ص) و نیز عبرت گرفتن از رویداهای تاریخ ساز اسلام در مقابل تهدیدات، توهین ها و تبلیغات سوء آنان ایستادگی و مبارزه کنند.

حاج آخوند عبدالکریم جاور؛ لذت ایمان را بر سه محور تقرب، حب خدا و پیامبر(ص)، جلب رضایت الله متعال و رویگردانی از ترک دین و مبارزه با ارتداد برشمرد.

وی در انتهای سخنان خود به موضوع آیین های باستانی چهارشنبه سوری و سیزده بدر اشاره کرد و اظهار داشت: این آیین ها که همه ساله پیش و یا پس از تحویل سال هجری شمسی برگزار می شوند، صرف نظر از بحث باستانی آن هیچگونه تناسبی با فرهنگ اسلامی ندارند.

وی از مردم خواست از آتش افروزی و ترقه بازی بخصوص در معابر عمومی پرهیز کنند زیرا که اینگونه کارها هم موجب هراس مردم بخصوص کودکان و هم آسیب های جسمی و روحی برای خود و مردم می شود.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱:۱۶

۲۵ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

49114

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک