مسابقات قرآنی در شهرستان گنبدکاووس برگزار شدتورکمن نیوز: سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه گنبدکاووس درشرق استان گلستان اعلام کرد که مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقات قرآنی در دو بخش آقایان و بانوان دراین شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ صالح محبی در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: در این مرحله از مسابقات که در دو روز گذشته (پنجشنبه و جمعه) و به صورت جداگانه برای آقایان و بانوان بالای ۱۸ سال در مسجد رضوی گنبدکاووس برگزار شد، ۸۷ نفر مرد و ۱۱۱ نفر خانم شرکت کردند.

وی گفت: چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه در سه رشته “حفظ، قرائت و نغمات و آواهای دینی” برگزار شد که رشته حفظ شامل حفظ پنج، ۱۰ و ۲۰ جز و حفظ کامل قرآن، رشته قرائت شامل ترتیل و تحقیق و رشته آواها و نغمات دینی در دو بخش اذان و دعاخوانی بود.

محبی اضافه کرد: شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی این مرحله به جز رشته اذان که برای بانوان نبود در دیگر رشته‌ها با یکدیگر به رقابت پرداختند و نفرات برتر هر رشته و بخش توسط هیأت داوران مشخص شدند.

وی تصریح کرد: نفرات برتر هر رشته در دو بخش بانوان و آقایان به مرحله استانی چهل دومین دوره مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف که قرار است ۱۸ تیرماه جاری با حضور نفرات برتر این مسابقات از شهرستان‌های مختلف استان گلستان به میزبانی گنبدکاووس برگزار شود، راه یافتند.

سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه گنبدکاووس ادامه داد: نفرات برتر مرحله استانی این مسابقات نیز به مرحله کشوری که هنوز مکان و زمان آن مشخص نشده راه پیدا خواهند کرد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۴۰

۰۱ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

55822

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک