ایگدری ۱ 1024x640 - مسابقات زیبایی اسب اصیل ترکمن در علی آباد در سطح بالایی برگزار شد+فیلم مصاحبهترکمن نیوز:  دبیر هیات سوارکاری استان گلستان گفت: سطح کیفی اسب‌ها و مسابقات زیبایی اسب اصیل ترکمن، شهرستان علی آباد در سطح بالایی برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  حکیم ایگدری در حاشیه برگزاری مسابقات زیبایی اسب اصیل ترکمن در علی آباد به خبرنگار ما گفت: این مسابقات به درخواست هیئت سوارکاری شهرستان علی آباد و با هماهنگی هیات سوارکاری گلستان از فدراسیون سوارکاری در برنامه ریزی و جدول مسابقات فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

وی افزود: این جشنواره در ورزشگاه شهید علی آبادی در مکانی بسیار مناسب و خوش آب و هوا در پای کوه و حاشیه جنگل، در سطح بسیار خوب با رعایت پروتکل های بهداشتی، با تعداد تماشاگران بسیار محدود در جهت ترقیب مالکان و تولید کنندگان برای تولید اسب‌های نزاد خوب و اصیل ترکمن برگزار شد.

دبیر هیات سوارکاری گلستان تاکید کرد: در این جشنواره مادیان‌ها و کره اسب‌های ۱ ساله، ۲ ساله و بزرگسال و همچنین نریان‌های رده سنی مختلف، در مجموع بیش از ۱۰۰ شرکت کننده داشتیم که در ۱۰ دور بایکدیگر به رقابت پرداختند و جوایز نفیسی به آنان اعطا شد.

ایگدری در پاسخ به سوال خبرنگار ترکمن نیوز، که چرا از داوران خارجی در این مسابقات استفاده می‌شود گفت: برای ارتقای سطح کیفی و معرفی اسب‌های اصیل ترکمن ایرانی به جهانیان از داوران خارجی استفاده می‌شود و برگزار کنندگان و شرکت کنندگان نیز از نحوه برگزاری و داوری مسابقات رضایت دارند.

وی خاطرنشان کرد: به جرات می‌توانم ادعا کنم کیفیت اسب‌ها بسیار عالی بود و رشد بسیار خوبی داشتیم و به اذعان داور مسابقه از کشور روسیه نیز واقعا سطح کیفی اسب‌های ما در مقایسه با ترکمنستان و روسیه و بلغارستان در سطح قابل قبول و بالایی قرار دارد.

پایان مصاحبه بخش اول – گزارش از: یاشار نیازی

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۰۶

۱۲ مهر ۱۳۹۹

کد خبر :

83672

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک