مسابقات اسکواش غرب آسیا ‌به میزبانی گلستان برگزار می‌شود ورزشی-ترکمن نیوز:  رئیس فدراسیون اسکواش گفت: مسابقات اسکواش غرب آسیا مردادماه امسال به میزبانی گلستان برگزار می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ مسعود سلیمانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: باتوجه به وقوع سیل در گلستان قرار شد رقابت‌های اسکواش غرب آسیا با دوماه تأخیر در مردادماه به میزبانی استان گلستان برگزار شود.

وی با اشاره به بهبود شرایط اسکواش در کشور گفت: بهترین مقامی که اسکواش کشورمان در آسیا کسب کرده بود رتبه هشتم بود اما در فروردین ماه سال گذشته تیم ایران توانست در کنار مالزی مقام سوم را کسب کند.

رئیس فدراسیون اسکواش با اشاره به افزایش تعداد سالن‌های اسکواش در کشور بیان داشت: هفت سال قبل ۷۲ سالن اسکواش در کشور وجود داشت که اکنون این تعداد به ۱۷۲ سالن رسیده است.

وی یادآور شد: این سالن‌ها از سوی فدراسیون اسکواش ساخته نشده است چون فدراسیون‌ها فاقد بودجه عمرانی هستند اما با حمایتی از بخش خصوصی و امضا و اجرای ۱۹ تفاهم‌نامه با سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف، این زیرساخت‌ها در کشور شکل گرفت.

سلیمانی ادامه داد: سال گذشته بزرگترین سالن ورزشی اسکواش با ظرفیت ۶۰۰ نفر با حضور وزیر ورزش در یزد به بهره‌برداری رسید و ایران در کنار کشورهایی مانند چین، روسیه، آلمان و آمریکا دارای سالنی در حد جهانی شد.

وی گفت: باتوجه به ساخت « گلس‌کورت» در ایران، کشورهای دیگر به جای اینکه این سالن را با ۵۰۰ هزار دلار خریداری کنند می‌توانند با ۵۰ هزار دلار آن را از ایران تهیه نمایند.

رئیس فدراسیون اسکواش ادامه داد: تا پایان امسال راکت رشته پدل اسکواش که در حال حاضر ۳٫۵ تا ۷ میلیون تومان قیمت دارد نیز در کشور ساخته می‌شود و قیمت آن به کمتر از ۵۰۰ هزار تومان خواهد رسید./تسنیم

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۰۵

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸

کد خبر :

52467

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک