میکائیل قزلجه:

اسبدوانی – تورکمن نیوز:مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس  رییس هیات سوارکاری شهرستان گنبدکاووس از برگزاری هفته پایانی و قهرمانی فصل پاییز و زمستانی مسابقات اسبدوانی فصل پاییز و زمستان این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ میکائیل قزلجه در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: فردا پنجشنبه هفته بیست و چهارم و روز جمعه نیز هفته قهرمانی مسابقات اسبدوانی در مجموع دو هفته آخر با شرکت ۱۳۸ اسب از نژادهای مختلف؛ ترکمن، دوخون و تروبرد در ۷ دور با مسافت‌های ۱۰۰۰ – ۱۲۰۰ – ۱۷۰۰ و ۲۲۰۰ متر برگزار می‌شود.

وی افزود: در روز قهرمانی (جمعه) در بین کورس‌ها مسابقات ورزشی دو و میدانی، گورش (کشتی ترکمنی) و برنامه های فرهنگی و هنری، ذکر خنجر و موسیقی اجرا می‌شود.

رییس هیات سوارکاری گفت: برای اسب‌های قهرمان در مسابقات اسبدوانی هفته بیست و چهارم (پنجشنبه) مبلغ یک میلیارد و ۱۵۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال و برای هفته قهرمانی و پایانی (جمعه) یک میلیارد و ۲۵۲ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال مبلغ نقدی جایزه پیش بینی شده است.

مسابقات اسبدوانی در ترکمن صحرا همه ساله؛ فصل‌های پاییز، زمستان و بهار در پایتخت سوارکاری ایران (گنبدکاووس) برگزار می شود.

خبرنگار: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۶

۲۲ اسفند ۱۳۹۷

کد خبر :

48879

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک