gharavi turkmensnews 1 300x185 - مسئولان نسبت به تدریس اشعار مختومقلی فراغی در دانشگاه‌ها اقدام کنندفرهنگی-ترکمن نیوز-  نماینده مردم شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تدریس زبان‌های آذری و کردی در مراکز علمی دانشگاهی از مسوولان خواست تا نسبت به تدریس تفسیر اشعار مختومقلی فراغی در دانشگاه‌ها اقدام کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، شهرام کوسه‌غراوی در آیین ۲۸۵ امین سالروز نکوداشت شاعر شهیر ترکمن مختومقلی فراغی که با حضور وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی در شهرستان مراوه‌تپه برگزار شد، اظهار کرد: امروز بیش از هر زمانی نیاز است که نسبت به تدریس زبان ترکمنی در مراکز علمی اهتمام شود همانطور که زبان آذری و کردی در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود.

وی از فعالیت‌های سیدمناف هاشمی استاندار گلستان در زمینه‌های مختلف به منظور پیشبرد و توسعه استان گلستان تقدیر و تصریح کرد: استان گلستان نیاز به افراد کاردان دارد و مسوولانی می‌خواهد که کار اجرایی کنند نه کار سیاسی و توجه به این مهم از ارکان پیشرفت است.

نماینده مردم شرق گلستان در مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت سالروز نکوداشت مختومقلی فراغی ابراز کرد: مسوولان در سال گذشته نسبت به ایجاد و راه‌اندازی مجتمع فرهنگی در جوار آرامگاه مختومقلی فراغی وعده داده بودند اما این مهم محقق نشد.

کوسه غراوی از مختومقلی فراغی به عنوان یک شاعر بزرگ ایرانی و ترکمن یاد کرد و گفت: این شاعر بزرگ و مشهور ایرانی و ترکمن باعث انسجام و وحدت بین اقوام مختلف شیعه و سنی شده است که باید این اتحاد را قدر دانست.

فارس

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

لینک عضویت در کانال تلگرامی

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : shirzad
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۲۴

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک