استاندار گلستان در سومین جلسه کارگروه تنظیم بازار:

مزیت همجواری با کشورهای ترکمنستان و قزاقستان در توسعه صادرات استان مؤثر استاخبار استانی- ترکمن نیوز- استاندار گلستان با تأکید بر استفاده از مزیت همجواری با کشورهای ترکمنستان، قزاقستان و کشورهای حوزه cis گفت: باید با هماهنگی برخی از وزارتخانه ها، نیازهای کشور در حوزه صادرات و واردات را برطرف کنیم.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی، پیش از ظهر امروز یکشنبه ۱۴ مرداد در سومین جلسه کارگروه تنظیم بازار استان اظهار کرد: کشور قزاقستان می تواند در حوزه تأمین نیاز دامی استان و کشور، طرف همکاری ما باشد.

وی افزود: همچنین با رایزنی های انجام شده طی دیدار اخیر با سفرای این دو کشور و مخصوصا ترکمنستان، این کشور می تواند مقصد صادراتی بسیاری از تولیدات استان باشد.

هاشمی با اشاره به سیاست های ابلاغی از طریق ستاد ملی تنظیم بازار و کارگروه ویژه ای که با عضویت رؤسای سه قوه برگزار می شود، خاطرنشان کرد: خط مشی حرکت استان و این کارگروه، همین سیاست های ابلاغی خواهد بود و در مواردی که برعهده استان گذاشته شده در استان تصمیم گیری می شود و مواردی که باید در کارگروه ملی نهایی شود به عنوان پیشنهاد ارائه خواهند شد.

وی با اشاره به قیمت برخی کالاها نیز گفت: سازمان جهاد کشاورزی با همراهی صنعت، معدن و تجارت، اتاق بازرگانی و … نسبت به بررسی و اصلاح قیمت برخی محصولات اقدام نمایند.

وی در پایان تأکید کرد: این جلسات به صورت مستمر و یکشنبه هر هفته برگزار خواهد شد و نظارت ها هم توسط تیم های نظارتی با جدیت در حال انجام است که امیدواریم این اقدامات در راستای تعادل بخشی و ایجاد آرامش در بازار مؤثر باشد.

در این جلسه، قیمت برخی کالاها نظیر مرغ، تخم مرغ، شیر و … بررسی و مقرر شد تا جلسه هفته آینده نتیجه بررسی ها اعلام شود.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۶:۰۷

۱۴ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

31076

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک