مرگ 174 نفر در جاده های گلستان در سال جاریگلستان-ترکمن نیوز-  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان گفت : امسال ۱۷۴ نفر در جاده های برون شهری و روستایی این استان بر اثر تصادفات جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،   به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان، مهدی میقانی اظهار داشت: این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد کاهش داشته است.
وی افزود: از مجموع تعداد فوت شدگان حوادث جاده ای امسال، ۱۰۸ نفر موتورسوار و عابر پیاده و ۶۶ نفر سرنشینان خودرو، رانندگان وانت بار و ادوات کشاورزی بودند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان ادامه داد: نداشتن علائم هشدار دهنده ایمنی، ناآشنا بودن برخی رانندگان با مسیرهای روستایی و برون شهری عامل بیشتر این تصادفات بود.
میقانی گفت که متوسط سن موتورسواران جان باخته امسال گلستان۳۰ سال بود.
در یکی از آخرین نمونه های تصادفات جاده ای امسال گلستان، ۲۴ آبان خودروی مدیران ارشد تامین اجتماعی کشور در دوربرگردان جاده شصت کلای گرگان با یک دستگاه تریلی برخورد کرد که بر اثر این تصادف تقی نوربخش رییس سازمان تامین اجتماعی و عبدالرحمن تاج‌الدین معاون حقوقی و امور مجلس این سازمان جان باختند.
بر اساس اعلام معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان، در این استان ۱۲۳ نقطه پرحادثه و پرخطر وجود دارد که ۴۸ نقطه آن پُرسانحه است.
به گفته عادل مصدقی؛ فقط ۱۷۰ کیلومتر از جاده ‌های اصلی گلستان دارای روشنایی است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۷:۲۷

۱۲ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

41222

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک