احوال گلستان 300x295 - مرگ و میر در استان گلستان افزایش 10 درصدی داشته استترکمن نیوز:  مدیر کل ثبت احوال گلستان گفت: میزان مرگ و میر در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ با رشد ۱۰ درصدی رو به رو بود.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  ابوبکر دولو  به شبستان گفت: در سال گذشته نسبت به سال ۹۷ شاهد افزایش ۱۰ درصدی میزان ثبت وفات در استان گلستان بودیم.

وی ادامه داد: متاسفانه در سال گذشته در میزان ثبت فوت آمارها در همه شهرستان ها به جز گمیشان افزایشی بود.

دولو با بیان اینکه وفات در شهرستان گمیشان  ۱٫۶ درصد رشد منفی نسبت به سال گذشته داشته است، افزود: بیشترین میزان درصد تغییر در میزان افزایش وفات در استان گلستان مربوط به شهرستان های کردکوی با ۲۵٫۲ درصد و شهرستان مراوه تپه نسبت به سال گذشته ۲۲٫۴ درصد بود.

وی خاطرنشان کرد: شاخص کشوری درصد ثبت در مهلت واقعه وفات برای استان گلستان ۹۶  درصد تعیین شده است که درصد عملکرد استان  ۹۷٫۹۷ به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال استان گلستان یادآور شد: در سال ۹۸ به ازای ۱۲۵ مرد فوت شده ۱۰۰ زن در استان فوت کردند و بیشترین میزان مرگ و میر در مردان در شهرستان آزادشهر، گنبدکاووس و رامیان است.

دولو بیان کرد: به ازای فوت هر ۱۴۲٫۴ نفر مرد در شهرستان آزادشهر ۱۰۰ و به ازای فوت هر  ۱۳۶٫۱ مرد در گنبدکاووس ۱۰۰ زن فوت کردند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در شهرستان های کردکوی، گمیشان و علی آباد کتول کمترین میزان مرگ و میر مردان نسبت به زنان را شاهد هستیم.

مدیرکل ثبت احوال استان گلستان بیان کرد: سهـم فوت ثبـت شـده در جمعیت شهری ۵۴٫۲ درصد و  روستایی  ۴۵٫۴ درصد است و همچنین نسبت مرگ و میر مردان به زنان ۵۵٫۱ درصد به ۴۴٫۶ درصد در سال گذشته گزارش شده است.

دولو خاطرنشان کرد: بیشترین سهم فوت شدگان (برحسب سن) مروبط به رده  سنی ۸۰ تا۸۴ سال با سهم ۱۰٫۴ درصد است و همچنین ۵۸٫۱ درصد از مرگ و میر در استان گلستان برای رده های سنی ۶۰ تا ۸۹ سال در سال ۹۸ گزارش شده است.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۱۳

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75671

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک