Untitled 1 33 300x117 - مرکز فرهنگی آبای در گلستان افتتاح شدترکمن نیوز: مرکز فرهنگی آبای با هدف ترویج مشترکات فرهنگی دو تمدن ایران و قزاقستان دایر شده است.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ به نقل از صدا و سیما، صبح امروز مرکز فرهنگی آبای با حضور سفیر قزاقستان در کنسولگری این کشور در گرگان افتتاح شد.

این مرکز فرهنگی با هدف شناسایی و ترویج مشترکات فرهنگی دو تمدن ایران و قزاقستان دایر شده است و قرار است کتب فارابی دانشمند بزرگ ایرانی و آبای قونانبایولی از دانشمندان نامی کشور قزاقستان به نمایش گذاشه شود.

آبای قونانبایولی فیلسوف، شاعر، آهنگساز و ادیب مشهور قزاقستانی است که تاثیر ماندگاری بر فرهنگ اهالی آن دیار داشته و از جایگاه ویژه بین مردم قزاقستان برخوردار است.

سفیر قزاقستان در این مراسم گفت: میراث آبای سرمایه ارزشمندی است که راه را برای سعادت و وحدت ملت ما باز کرده و مردم سرزمین من با پیروی از آموزه‌های او فرهنگ و تمدن خود را تقویت می‌نمایند.

در پایان این مراسم، برترین نشان دوستی کشور قزاقستان به نویسنده، مترجم و پژوهشگر گلستانی حاجی محمد شادکام که بیش از ۱۰کتاب درباره کشور قزاقستان نوشته و ترجمه کرده است اهداء شد.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۲۰

۱۹ آبان ۱۳۹۹

کد خبر :

85390

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک