غربالگری تلفنی 300x185 - مرکز غربالگری تلفنی شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس راه اندازی شدترکمن نیوز: مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس از راه اندازی مرکز غربالگری تلفنی شبکه بهداشت و درمان این شهرستان با همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبدکاووس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  دکتر فرهاد بدیعی اظهار داشت: این مرکز با ۳۰ خط تلفن در دو شیفت صبح و عصر با هدف غربالگری جمعیت شهر گنبد در پیشگیری و کنترل کرونا ویروس راه اندازی شد.

مدیر شبکه بهداشت گنبد تصریح کرد: علاوه بر این مرکز که از دیروز برای شهر گنبد فعال شد، ۷ مرکز خدمات جامع سلامت و ۱۵ پایگاه بهداشتی نیز از ابتدای برنامه پیشگیری و کنترل کرونا به کار غربالگری مشغول بودند و این سی خط جدید، برای تقویت این مراکز برای سرعت عمل بیشتر با مشارکت بسیج استقرار یافت.

دکتر بدیعی خاطر نشان کرد: کارشناسان، طی تماس تلفنی از شهروندان وجود تب،سرفه خشک، گلودرد و لرز را پرسیده و از وجود این علائم در سایر اعضای خانواده نیز جویا می شوند، که در صورت وجود علائم در هر یک از اعضای خانواده به نزدیک ترین مرکز یا پایگاه بهداشتی محل سکونت خود مراجعه نمایند.

وی در پایان از شهروندان خواست با در خانه ماندان یاری گر کادر درمان باشند.

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۱۶

۰۷ فروردین ۱۳۹۹

کد خبر :

72069

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک