Dasht 10F 3 300x174 - مرز گلستان خانه شقایق‌های وحشیگردشگری-ترکمن‌نیوز- سفر به مکان‌هایی که هرگز ندیده ایم بسیار لذت بخش است و دشت شقایق‌های وحشی گلستان از جاهاییست که این لذت را دوچندان می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ما قصد داریم این دشت پر از شقایق وحشی را برای گردشگران نوروزی گلستان معرفی کنیم و گردشگران نوروزی که می‌خواهند بهشت ناشناخته را ببینند مقصد خود را مرز اینچه برون انتخاب کرده و ۲۵ کیلومتر به طرف شمال آق قلا برانند، وقتی به سه راهی کارخانه ید رسیدند به طرف شمال شرق جاده‌ای شوسه‌ای به طول ۳ کیلومتر بروید، سپس پاسگاه مرزی صوفیکم را می‌بینید و پس از آن چشمتان به منطقه تنگه قوران و تپه ماهوره‌های از گشت گندم خواهد افتاد.

اینجا در میان گندم زار‌های این منطقه شقایق‌های وحشی را می‌بینید که با رنگ سرخشان شما را به آرامش دعوت می‌کنند.

مرز گلستان خانه شقایق‌های وحشی

ساعتی اتراق در میان این طبیعت چشم نواز شما را به آرامشی به اندازه چند ماه دعوت می‌کند چرا که در کنار این تپه ماهور‌ها دریاچه‌ای از آب باران به صورت طبیعی کم عمق وجود دارد.

ساحل ماسه‌ای زیبا و پرندگانی همچون مرغابی غاز و فلامینگو و انواع حواصیل و ابچیلک در آن یافت می‌شود.

جالب‌تر از این ساحل ماسه‌ای تمیز این دریاچه به گونه‌ای است که ماسه اصلا به پای انسان نمی‌چسبد که این زیبایی موجود در این بیابان را فقط کشاورزان و افراد معدود بومی می‌شناسند، اما هنوز هم بهشت زیبا ناشناخته است.

Dasht 10F 2 300x179 - مرز گلستان خانه شقایق‌های وحشی

ترکمن‌های بومی که این منطقه را به خوبی می‌شناسند در این فصل به صوفیکم رفته و چند شب آنجا اتراق می‌کنند.

حکیم قلی آرخی یک از این افراد است که در دو روز اول فروردین با ۱۱ نفر از دوستان خود در آنجا حضور می‌یابد.

وی می‌گوید؛ ما حتی در شرایط بارندگی هم با تراکتور و تریلی با دوستان به این منطقه می‌آییم تا ازاین زیبایی بی بهره نمانیم.

اسماعیل هم که کارمند بانک است می‌گوید هر سال با دوستان به این منطقه تنکه قوران می‌آییم تا کمی از خستگی روز‌های پایان سال را در این زیبایی‌ها کم کنیم و با انرژی مضاعف به خانه برویم.

Dasht 10F 1 300x176 - مرز گلستان خانه شقایق‌های وحشی

یوسف ستایش نیا یکی دیگر از افرادی که هر ساله در این مکان حضور دارد هم می‌گوید دیدن این همه زیبای فقط یک مشکل دارد و آن هم جاده منتهی به آن است که با ماشین در روز‌های بارندگی نمی‌توان به این مکان آمد ما مجبوریم با ترکتور بیایم اگر مسئولین این امر را تسهیل کنند بسیار خوب است.

دشت شقایق گلستان تا اوایل اردیبهشت در منطقه صوفیکم شهرستان آق قلا جلوه گری می‌کند و توصیه می‌شود گردشگران حتما سری به این بهشت کوچک در این بیابان مرزی بزنند.

گردآوری: گروه خبری ترکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۳۵

۱۰ فروردین ۱۳۹۷

کد خبر :

14888

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک