ایران و ترکمنستان 300x185 - مرز مشترک ایران و ترکمنستان بازگشایی می‌شودترکمن نیوز: معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: تمامی مرزهای کشور بازگشایی شده، بجز مرز ترکمنستان به علت شیوع ویروس کرونا، که این مرز نیز تا ۱۰ تا ۲۰ روز آینده بازگشایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ غلامرضا انصاری در حاشیه جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی اظهار داشت: توجه نکردن به استانداردها از سوی برخی صادرکنندگان به حیثیت کالا و جایگاه ما در این بازارها ضربه وارد می‌کند و اگر ما احتیاط و محاسبه لازم را با توجه به وجود رقبا در بازارها نداشته باشیم، دچار مشکل می‌شویم و بازارهای هدف را از دست خواهیم داد.

وی خاطرنشان کرد: الان تمام مرزهای ما اعم از زمینی و دریایی باز و فعال است. البته برخی کشورها به خاطر بحث کرونا محدودیت‌هایی ایجاد کرده‌اند که امیدواریم وزارت بهداشت حضور قوی‌تری در مرزها برای کنترل‌های بهداشتی ورودی‌ها و خروجی‌ها داشته باشد و اگر به کشورهای طرف مقابل اطمینان بدهیم که نظارت دقیقی بر بحث بهداشت داریم، این روال روز به روز فعال‌تر می‌شود و امیدواریم به شرایط عادی گذشته برگردیم.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امورخارجه اظهار داشت: تمامی مرزهای کشور بازگشایی شده، بجز مرز ترکمنستان به علت شیوع ویروس کرونا، که این مرز نیز تا ۱۰ تا ۲۰ روز آینده بازگشایی می‌شود.

انصاری عنوان کرد: موضوع کرونا اشکالاتی را در مرزهای کشور ایجاد کرده بود و مرز ترکمنستان نیز با توجه به مذاکرات مقامات کشورمان با ترکمن‌ها، تا ۲۰ روز آینده بازگشایی خواهد شد.

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۹:۱۵

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

74975

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک