ریلی ترکمنستان و ایران 300x128 - مرز ریلی ترکمنستان 31 خردادماه بر روی کالاهای ایرانی باز می شودترکمن نیوز:  سخنگوی گمرک گفت: مرز ریلی ترکمنستان از ۳۱ خرداداماه بر روی کالاهای ایرانی باز می شود.به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  سیدروح الله لطیفی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در مورد آخرین وضعیت مرز ترکمنستان اظهار داشت: سفیر ایران در ترکمنستان طی تماسی با مدیرکل گمرک سرخس از باز شدن مرز ریلی با ترکمنستان در تاریخ ۳۱ خرداد خبر داده است.

سخنگوی گمرک افزود: در حال حاضر تمامی پروتکل های بهداشتی در رابطه با کالاهای ریلی اعم از تونل ضدعفونی و موارد دیگر فراهم شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای سومین بار است که ترکمن‌ها تاریخ به منظور باز شدن مرز اعلام می کنند، بیان داشت:‌  پیش از این در تاریخ‌های ۱۲ و ۲۱ خرداد زمان بازگشایی اعلام کردند اما فعلا به ۳۱ خرداد موکول شده است.

لطیفی با اشاره به اینکه هنوز در رابطه با تجارت جاده‌ای توافقی صورت نگرفته است، گفت:‌ در این راستا موضوع کنترل سلامت و بهداشت رانندگان از قبیل تب سنجی، قرنطینه و شیوه بازگرداندن رانندگان مطرح است و هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

سخنگوی گمرک افزود: در حال حاضر ۷۵۰ واگن کالا در مرز سرخس، ۱۳۱ واگن در مرز اینچه برون و ۶ واگن در مرز لطف آباد متوقف است. این کالاها عمدتاً اقلام ساختمانی و فاسدنشدنی هستند که طی چند ماه اخیر به دلیل بسته بودن راه ها همچنان متوقف است. همچنین ۵۰ کامیون کالای صادراتی در مرز بار خود را تخلیه کردند کردند و منتظر باز شدن مرز هستند.

به گزارش فارس، برخی منابع غیر رسمی گفته‌اند ترکمنستان به دلیل رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در مرز خود با کشور ازبکستان، باز شدن مرز با ایران را به تاخیر انداخته است.

 

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۸:۲۴

۲۷ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

77278

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک