طیار در تذکر شفاهی:

مردم گنبدکاووس از حداقل امکانات پزشکی محروم هستنداخبار گنبدکاووستورکمن نیوز: نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس با بیان اینکه دفترچه خدمات درمانی در مراکز درمانی خصوصی استان گلستان مورد پذیرش قرار نمی گیرد، گفت: مردم تنها از مراکز دولتی و فاقد امکانات استفاده می کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ قرجه طیار در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک هفته قوه قضائیه در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار کرد: شهرستان گنبد و شرق استان گلستان با جمعیتی قریب به یک میلیون نفر از بسیاری از امکانات پزشکی محروم می باشد و با گذشت چندین ماه از دستور جنابعالی دستگاه سی تی اسکن به بیمارستان شهید مطهری که تنها مرکز درمانی شرق استان گلستان است، داده نشده و مردم به شدت در مضیقه هستند.

نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حجم بالای مسافرت ها از مسیر استان گلستان به مشهد مقدس و آمار بالای تصادفات جاده ای، گفت: از وزارت بهداشت درخواست می کنم مشکلات مراکز خدمات درمانی استان گلستان را به صورت ویژه بررسی و در اسرع وقت حل نمایند.

وی در تذکری دیگر خطاب به وزیر بهداشت، اظهار کرد: مطابق اصل ۲۹ قانون اساسی برخورداری از تامین اجتماعی، مراقبت های درمانی و بهداشتی و بیمه ای حقی همگانی است و دولت مکلف است برای یکایک مردم کشور تامین کند.

طیار گفت: گلستان تنها استانی است که دفترچه خدمات درمانی در آن مورد پذیرش مطب ها و بخش های خصوصی قرار نمی گیرد و روستائیان تنها می توانند از بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی استفاده کنند که این موضوع باعث ازدحام جمعیت در مطب های فاقد امکانات شده است، متاسفانه بخش دولتی جوابگوی مراجعه مردم نیست./ خانه ملت

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۸

۰۳ تیر ۱۳۹۸

کد خبر :

55957

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک