مردم هرگونه افزایش قیمت کالاها را گزارش کنندتورکمن نیوز فرماندار ویژه گنبدکاووس با قابل توجیه ندانستن هر گونه افزایش قیمت کالاها و خدمات به بهانه گران شدن بنزین، از مردم این شهرستان درخواست کرد تا هرگونه افزایش قیمت ها را به شماره ۱۲۴ گزارش کنند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛   از روابط عمومی فرمانداری، عبدالقدیر کریمی درجلسه فوق العاده کارگروه تنظیم بازار گنبدکاووس همچنین با تاکید بر ضرورت تشدید و استمرار نظارت‌ها بر قیمت کالاها و خدمات در بازار توسط دستگاه‌های نظارتی، اظهار داشت که افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن تصمیم نظام و شورای عالی اقتصاد باهدف مدیریت مصرف این حامل انرژی و براساس شرایط خاص اقتصادی کشور اتخاذ شده است.
وی با تاکید بر ضرورت همراهی و همکاری همه گروه‌های مردم با اجرای صحیح این طرح، افزود: آنگونه که رییس جمهوری و دیگر مقامات ارشد دولت نیز اعلام کردند، منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین صرف پرداخت بسته حمایتی به ۱۸ میلیون خانوار می‌شود، بنابراین باید با درک شرایط به این تصمیم نظام احترام گذاشته شود.
کریمی با قدردانی از صبوری و همراهی گروه‌های مختلف مردم با نظام و مسوولان در ۴۰ سال گذشته، خاطرنشان کرد که حفظ وحدت و انسجام ملی در شرایط فعلی که دشمنان هم به دنبال ایجاد اختلاف بین مردم و مسوولان هستند، بدون تردید به حفظ آرامش در جامعه و بازار کمک کرده و مانع از سوء استفاده برخی افراد سودجو از شرایط می‌شود.
وی بابیان اینکه افزایش نظارت بر قیمت کالاها و خدمات مطالبه جدی مردم از مسوولان است، تصریح کرد: دستگاه‌های نظارتی بایستی به صورت شبانه روزی قیمت‌ها را رصد کرده و با متخلفان احتمالی نیز بشدت برخورد نمایند و هرگونه افزایش قیمت کالاها و خدمات به بهانه گران شدن بنزین به هیچ وجه قابل توجیه نیست.
فرماندار ویژه گنبدکاووس ادامه داد: همه خودروهای شخصی، عمومی و موتورسیکلت‌ها دارای سهمیه سوخت هستند و هیچ دلیلی برای افزایش کرایه بویژه در بخش حمل و نقل عمومی درون و برون شهری و نیز در مناطق روستایی وجود ندارد و آن دسته از خودروهایی که به هر دلیل کارت سوخت آنها شارژ نشده مانند سرویس‌های مدارس، برخی تاکسی‌های تلفنی و تاکسی اینترنتی‌ها، پیگیری‌های لازم برای اختصاص سهمیه سوخت به آنها درحال انجام است.
در این جلسه برخی اعضای کارگروه تنظیم بازار گنبدکاووس نیز با ارائه گزارش در حوزه فعالیت خود، اعلام کردند که تا الان هیچ موردی از افزایش قیمت یا گرانی کالاها و خدمات و کرایه حمل و نقل عمومی مشاهده و گزارش نشده است.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۴۱

۲۵ آبان ۱۳۹۸

کد خبر :

64817

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک