رییس شورای هماهنگی ثبت احوال استان گلستان:

مردم هرچه سریعتر نسبت به دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کننداخبار استانی- ترکمن نیوز- استاندار گلستان و رییس شورای هماهنگی ثبت احوال استان تأکید کرد: با توجه به اینکه تا یکسال آینده بسیاری از خدمات فقط براساس کارت هوشمند ملی ارائه می شود، افرادی که نسبت به ثبت نام و دریافت آن اقدام نکرده اند، در اسرع وقت اقدام نمایند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۲۴ مرداد در شورای هماهنگی ثبت احوال استان گلستان، اظهار کرد: استان به لحاظ صدور کارت هوشمند ملی در رتبه های خوب کشور قرار دارد اما نیاز است تا تلاش بیشتری صورت گیرد.
وی با اشاره به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری در زمینه اهمیت اسناد هویتی، خاطرنشان کرد: آمارهایی که ثبت احوال ارائه می دهد، ملاک و شاخص برای بسیاری از برنامه ریزی ها در کشور و استان است.
استاندار گلستان بر تجهیز ثبت احوال به امکانات روز و استخراج آمار و اطلاعات دقیق تأکید کرد.
هاشمی گفت: لازم است ثبت احوال استان با کمک سایر منابع اطلاعاتی نظیر دانشگاه علوم پزشکی، پزشکی قانونی و سایر دانشگاه ها نسبت به انجام پژوهش های دقیق جهت استخراج اطلاعات صحیح و علمی در حوزه های مختلف وقایع حیاتی به خصوص فوت و طلاق اقدام نماید.
لازم به ذکر است، در ابتدای این جلسه، دونلو، مدیرکل جدید ثبت احوال گلستان گزارشی از عملکرد این اداره کل در سال ۹۶ و همچنین چهارماه نخست ۹۷ و مقایسه با مدت مشابه سال قبل ارائه کرد.
وی گفت: در سال ۹۶ تعداد ۴۱ هزار و ۱۷واقعه ولادت و ۸ هزار و ۹۱۴ واقعه فوت در استان به ثبت رسیده است.

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

 

انتشار دهنده : Besya
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۴:۵۵

۲۴ مرداد ۱۳۹۷

کد خبر :

32781

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک