حماد آخوند احمدی ترکمن نیوز 300x300 - مردم مسلمان تورکمنصحرا تسلیت "حماد آخوند احمدی" درگذشتترکمن نیوز:  استاد “حماد آخوند احمدی” فرزند استاد حاج کریم بردی آخوند مدرس حوزه علمیه احمدیه قوجاماز (قوجمز) شهرستان کلاله بامداد امروز به لقاء الله پیوست.

 

و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبة قالوا إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَیْهِ رَاجِعونَ.
ان لله ما اعطي و له ما اخذ و كل شي عنده باجل مسمی

 

به اطلاع مردم مسلمان و مؤمن می رسانیم تقدیر و مشیت پروردگار حکیم بر آن قرار گرفت تا استاد عزیزمان “حاج حماد آخوند” از رنج بیماری رهایی یافته به دیدار معبود شتافت.

از خداوند مهربان مسئلت داریم یار سفر کرده ما را میهمان رسول الله (ص) کند و با انبیا و اولیا محشور سازد.
و آنچه از رنج در دنیا برایش مقدر گردید در آخرت موجبات بالا رفتن درجات معنویش گردد.

از خداوند منان می خواهیم در روز حشر ما را در پشت سر استاد عزیزمان در حالیکه پرچم “لااله الا الله” در دست دارند رو سفید بگرداند و در نزد رسول الله (ص) سربلندمان سازد.

محضر گرامی یکایک شما عزیزان این مصیبت بزرگ را تسلیت گفته و از الله متعال برای استاد عزیزمان مغفرت و رحمت بیکران و برای شما عزیزان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت می‌نماییم.

مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری ساعت ۱۲ به وقت رسمی ( ۱۱ قدیم ) در مصلی دهنه شهرستان کلاله برگزار می‌شود.

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: حوزه علمیه و عرفانی احمدیه روستای قوجاماز بیش از ۷۰ سال قدمت تاریخی دارد و در سال ۱۳۲۶ توسط استاد مرحوم حاج کریم بردی آخوند احمدی بنیان گذاشته شد. همزمان با تاسیس حوزه علمیه قوجاماز، نماز جمعه اهل سنت شهرستان کلاله نیز افتتاح و راه اندازی شده است.

در حوزه علمیه طلبه هایی از نقاط مختلف استان گلستان و تورکمنصحرا اشتغال به تحصیلات علوم دینی دارند و در حال حاضر ۶۰ نفر در این حوزه به صورت شبانه روزی علوم دینی و فقی را فرا می گیرند.

حوزه علمیه احمدیه دارای ۷ مدرس در علوم مختلف دینی است و مدیریت حوزه به عهده فرزند خلف موسس: حاج محی الدین آخوند احمدی است.

در مراسمات عمامه گذاری این مدرسه علمی و دینی با توجه به حضور و استقبال با شکوه مردم منطقه حدود ۲۰ هزار نفر تدارکات ضیافت و پذیرایی ولیمه دیده می‌شود و اهالی روستای قوجاماز با مهمان نوازی ویژه همگی در پذیرایی از مهمانان شرکت می‌جویند.

 روستای قوجاماز (قوچمز) با حدود ۲۸۰۰ نفر جمعیت در یک کیلومتری شمال شرق شهرستان کلاله واقع شده است.

علمیه احمدیه قوجاماز 300x185 - مردم مسلمان تورکمنصحرا تسلیت "حماد آخوند احمدی" درگذشت

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۸:۲۶

۱۵ خرداد ۱۳۹۹

کد خبر :

76542

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک