سقف تسهیلات و کمک های بلاعوض تغییر خواهد کردگلستان-ترکمن نیوز-  مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت: این نهاد از همه توان برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده سیل اخیر استفاده می کند و مردم نگران جبران خسارت وارده به منازل نباشند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛به نقل ایرنا، محمدتقی زمانی نژاد روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مناطق سیلزده استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون ۲ هزار و ۹۵۰ واحد مسکونی آسیب دیده استان، مورد ارزیابی کارشناسانه قرار گرفته و احتمال می روند این تعداد به دلیل گستردگی محدوده آسیب دیده از سیل افزایش یابد.
وی ادامه داد: شهروندانی که از بیمه واحدهای مسکونی بنیاد مسکن استان استفاده کرده ‌اند، با مراجعه به ستادهای بازسازی و شعب بنیاد مسکن گلستان برای جبران خسارت اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، بارش شدید باران ۲۸ و ۲۹ اسفند ۹۷ در شرق استان گلستان باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در ۱۵ کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.
با آغاز فعالیت سامانه سرد و بارشی اخیر بیش از۳۰۰ میلی متر باران در گلستان بارید و ارتفاع برف در مناطق کوهستانی استان به ۱٫۵ متر رسید.
سرریز آب سدهای گلستان ۲ و بوستان در مناطق بالادست موجب به راه افتادن سیل در رودخانه ها شد و شهرها و روستاهای حاشیه این رودخانه را بدلیل حجم فراوان آب دچار بحران سیل کرد.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۲۱:۲۳

۰۵ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

49892

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک