سیدمناف هاشمی چهارشنبه شب در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گنبدکاووس گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  استاندار گلستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته دستاوردهای زیادی درحوزه های مختلف داشته است، از اقشار مختلف مردم خواست تا با حفظ وحدت، به این دستاوردها افتخار کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران، سیدمناف هاشمی چهارشنبه شب در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گنبدکاووس گفت: دشمنان انقلاب اسلامی و در راس آن آمریکا و اسرائیل با هزینه های کلان که از برخی کشورهای منطقه تامین می کنند، برای چهل سالگی انقلاب برنامه های تخریبی و تحریفی دارند.
وی افزود: دشمنان با به راه انداختن جنگ اقتصادی و رسانه ای (روانی) به دنبال فشار به مردم ایران اسلامی هستند و اگرچه این جنگ ها ملت و نظام را به سختی انداخته اما با صبر و استقامت همچون دوران جنگ از این شرایط نیز به سلامت عبور خواهیم کرد.

سیدمناف هاشمی چهارشنبه شب در مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در گنبدکاووس

هاشمی، همدلی و اتحاد بین علما، مسئولان و مردم شیعه و اهل سنت در استان گلستان را قابل تقدیر دانست و اضافه کرد: امروز همه ما وظیفه داریم این وحدت و همدلی را حفظ و آنرا تقویت نماییم.
وی، وحدت و همدلی بین اقوام و مذاهب درسراسر کشور را وجه تمایز ایران اسلامی با دیگر کشورهای منطقه و جهان دانست و تصریح کرد: این وحدت، سبب موفقیت ها و دستاوردهای خوب جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته با وجود تحریم ها و سنگ اندازی های دشمنان بوده است.
استاندار گلستان با تاکید مجدد برضرورت حفظ و تقویت وحدت در ین اقوام و مذاهب کشور و نیز این استان، خاطرنشان کرد: وحدت عامل پایداری نظام جمهوری اسلامی در منطقه ای که بیشتر کشورهای آن درگیر بدبختی و ناامنی هستند و نیز نعمتی الهی است که بایستی قدر آن را بیشتر بدانیم.
هاشمی افزود: وحدت کلمه که از تاکیدات بنیانگذار جمهوری اسلامی بود و امروز نیز مقام معظم رهبری انقلاب و دولت تدبیر و امید هم برآن تاکید دارند، باید حفظ و تقویت شود زیرا دشمنان، وحدت بین اقوام و مذاهب و بین گروه های سیاسی را نشانه گرفته اند.
ابراهیم کریمی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان نیز دراین مراسم با قدردانی از همکاری خوب ادارات و نهادهای مختلف در برگزاری دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام در شهرهای گرگان و گنبدکاووس، خواستار تامین زمین یا مکان مناسبی در گنبدکاووس برای برگزاری این رخداد بزرگ فرهنگی درسال های آینده شد.
به گزارش ایرنا، دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام که از ۲۹ آبان تا ۲ آذر در گرگان و در ادامه از چهارم تا هفتم آذر در گنبدکاووس برگزار شد، با تجلیل از دست اندرکاران اجرایی و گروه های هنری شرکت کننده دراین رخداد فرهنگی که جمع زیادی از مردم و نیز برخی مدیران کل گلستان، فرمانداران منطقه و روسای ادارات و نهادهای این شهرستان درآن حضور داشتند، به پایان رسید.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۹:۱۷

۰۸ آذر ۱۳۹۷

کد خبر :

40931

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک