مردم از اقدام خودسرانه در مهار سیلاب جداً خودداری کنندبندرترکمن-ترکمن نیوز-  فرماندار ترکمن تاکید کرد مردم از اقدام خودسرانه در مهار سیلاب جداً خودداری کنند.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  الیاس هیوه چی ظهر روز جمعه ۱۶ فروردین در میان نمازگزاران در مسجد جامع بندرترکمن ضمن تبریک عید مبعث و تسلیت شهادت و جانباختگان تعدادی از مدافعان سیل گمیشان طی سخنانی به تشریح روند سیل در استان گلستان و شهرستان ترکمن پرداخت.
وی اظهار کرد: پشتیبانی از سیل زدگان گمیشان و آق قلا و گنبد و راه اندازی ستاد اسکان سیل زدگان موقت  در شهرستان، کنترل و هدایت آب رودخانه قره سو با کار کارشناسی از جمله اقدامات شبانه روزی مدیریت بحران شهرستان است.
فرماندار  افزود: علیرغم تلاش های شبانه روزی دستگاه های اجرایی و تلاش و همیاری مردم تعدادی از روستاهای بالادست دچار سیلاب و آبگرفتگی شد.
وی تصریح کرد: با اقدام و کار کارشناسی هدایت آب رودخانه قره سو با انجام دیواره سازی، لایروبی مصب رودخانه و هدایت آب به کانال های انحرافی در حال انجام است و از مردم خواست از اقدام خودسرانه در مهار سیلاب جداً خودداری کنند.
هیوه چی در خصوص عملکرد ستاد اسکان موقت سیل زدگان شهرستان اظهار کرد: ستاد اسکان شهرستان با راه اندازی و تجهیز ۳ سالن ورزشی و ۹ مدرسه پذیرای ۲۵۰۰ نفر از سیل زدگان شهرستانهای همجوار ( گنبد – آق قلاگمیشان ) و شهرستان ترکمن بود.
نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان از همراهی، حمایت و پشتیبانی، مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهور، معاونین، استاندار، مدیران کل، دستگاههای اجرایی شهرستان، استان و کشور، مردم، قرارگاه، پیشرفت و آبادانی خاتم الانبیاء (سپاه کشور) ائمه جمعه، دستگاههای امنیتی و انتظامی و خیرین، بخشداران، دهیاران و شوراها در کنترل سیلاب و کمک به سیل زدگان تشکر کرد.

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۳۵

۱۷ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

50819

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک