مردان و زنان کبدی کار گلستان طلایی شدنداخبار ورزشی– ترکمن نیوز- تیم های ملی کبدی زنان و مردان ایران با حضور بازیکنان گلستانی خود امروز جمعه مدال های طلای هجدهمین دوره بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا را به ترتیب با پیروزی در دیدار نهایی مقابل هند و کره جنوبی کسب کردند.

به گزارش پایگاه خبری وتحلیلی ترکمن های ایران،  تیم ملی کبدی زنان ایران با کسب پیروزی در دیدار نهایی در مقابل تیم قدرتمند هندوستان مدال طلای بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی را به دست آورد، گلستان سه نماینده در این تیم دارد.
تیم ملی کبدی زنان ایران در حالی در دیدار فینال هجدهمین دوره بازی های آسیایی به مصاف هند رفت که زهرا عباسی و صدیقه جعفری به عنوان بازیکن و زهرا رحیم نژاد به عنوان سرپرست هر سه از گلستان این تیم را همراهی می کردند.
در این دیدار زنان ایران موفق شدند با نتیجه ۲۷ بر ۲۴ پیروز شوند و برای نخستین بار به مدال طلای این رقابت ها دست یابند.
ایران در مرحله گروهی کره جنوبی و بنگلادش را شکست داد و مقابل چین تایپه باخته بود.
ملی پوشان کبدی بانوان در مرحله نیمه نهایی تایلند را از پیش رو برداشتند و در فینال با هندوستان قدرتمند روبرو شدند.
این طلا نخستین مدال بازیکنان گلستانی حاضر در رقابت های آسیایی جاکارتا محسوب می شود.
**مردان طلایی گلستان
تیم ملی کبدی مردان ایران نیز که از سرمربی و هفت بازیکن گلستانی در ترکیب خود استفاده می کرد، توانست با نتیجه ۲۶ بر۱۶ مقابل کره جنوبی پیروز و مدال طلای این دوره را کسب کند.
این تیم به سرمربی گری غلامرضا مازندرانی و حضور فاضل اتراچالی، ابوالفضل مقصودلو، محمداسماعیل مقصودلو، محسن مقصودلو، میثم عباسی، ابوذر مهاجر و محمد ملاک از گلستان توانست بدون شکست قهرمان هجدهمین دوره مسابقات آسیایی در جاکارتا شود.
شاگردان مازندرانی در دیدار نهایی این رقابت ها با نتیجه ۲۶ بر ۱۶ کره جنوبی را شکست دادند.
پیشتر تیم ملی کبدی مردان در مرحله گروهی بدون شکست حریفانی از ژاپن، پاکستان، نپال، مالزی و اندونزی را از پیش رو برداشت و با تداوم موفقیت در نیمه نهایی از سد هند هم گذشتند.
پس از این پیروزی بهمن طیبی مدیر کل ورزش و جوانان و شماری از مسئولان استان در پیام هایی موفقیت ورزشکاران گلستانی را تبریک گفتند.

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

منبع: irna.ir

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۰:۰۵

۰۳ شهریور ۱۳۹۷

کد خبر :

33607

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک