محصولات کشاورزی 300x138 - مراکز خرید محصولات کشاورزی در بندرترکمن فعال هستندترکمن نیوز:  فرماندار ترکمن با اشاره به آغاز فعالیت مراکز خرید کلزا در شهرستان تصریح کرد: در حال حاضر دو مرکز خرید کلزا در شهرستان فعال و در حال خرید محصولات از کشاورزان است و طی روزهای آینده نیز ۵ مرکز خرید گندم در شهرستان فعال خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  الیاس هیوه چی در حاشیه بازدید از مراکز خرید کلزا و گندم شهرستان اظهار کرد: بر اساس مصوبه جلسه شورای کشاورزی شهرستان، در خصوص خرید محصولات کشاورزی در فصل برداشت برنامه ریزی هایی صورت گرفت که این بازدید در راستای هماهنگی و اجرای برنامه ها صورت گرفت.
وی با اشاره به آغاز فعالیت مراکز خرید کلزا در شهرستان تصریح کرد: در حال حاضر دو مرکز خرید کلزا در شهرستان فعال و در حال خرید محصولات از کشاورزان است و طی روزهای آینده نیز ۵ مرکز خرید گندم در شهرستان فعال خواهد شد.
رئیس شورای کشاورزی شهرستان افزود: اقدامات لازم از جمله استانداردسازی باسکول ها و ضدعفونی انبارها در این مراکز خرید انجام شده است تا کشاورزان بدون دغدغه محصولات خود را تحویل دهند.
هیوه چی با تاکید بر برداشت به موقع محصولات کشاورزی، افزود: کشاورزان در برداشت محصولات بویژه دانه های روغنی مثل کلزا دقت کنند تا رطوبت و علف های هرز باعث برگشت محصولات نشود.
وی با اشاره به این که در حوزه حمل و نقل و راهداری نیز هماهنگی های لازم انجام شده، افزود: در راستای حمایت از کشاورزان و تسهیل برداشت محصولات، تسطیح جاده های بین مزارع در روزهای آتی انجام می شود و سایر تمهیدات لازم در راستای سهولت و سرعت تحویل محصولات کشاورزی اتخاذ شده است.

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۱:۲۷

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹

کد خبر :

75416

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک