آغاز بازسازی نخستین واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیل در گمیشانگمیشان-ترکمن نیوز:  مراسم کلنگ زنی بازسازی نخستین واحد مسکونی آسیب دیده از سیل در شهر گمیشان با حضور معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛فرماندار گمیشان در این مراسم اظهار کرد: تاکنون ۳۷۸۲ واحد در سطح شهرها و روستاهای شهرستان گمیشان برای بازسازی و تعمیر شناسایی شده است که از مجموع این واحدهای شناسایی شده ۱۷۰۰ واحد شهری و ۲۰۸۲ واحد روستایی هستند.

امیر شیر توماج گفت: در سطح شهرها ۴۱۳ واحد احداثی و ۱۲۸۷ واحد تعمیری و درسطح روستاها نیز ۳۰۶ واحد احداثی و ۱۷۷۶ واحد تعمیری شناسایی شده است.

در ادامه مدیر کل بنیاد مسکن گلستان نیز تصریح کرد: برای احداث واحدهای مسکونی در شهرها مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه و ۱۲ میلیون تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است. همچنین برای احداث واحدهای مسکونی روستایی هم مبلغ ۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه و ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

زمانی نژاد بیان کرد: برای تعمیر واحدهای مسکونی در روستاها و شهرها هم تا سقف ۱۵ میلیون تومان به صورت تسهیلات کم‌بهره و پنج میلیون تومان کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: صدور پروانه در مناطق سیل‌زده رایگان است و همچنین سیمان به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد.

 

گردآوری:گروه خبری ترکمن نیوز

منبع:ایسنا

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۰۱

۳۱ فروردین ۱۳۹۸

کد خبر :

51802

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک