گنبدکاووس-ترکمن نیوز-  مراسمی به مناسبت تجدید بنا و تکمیل ساختمان مسجد حاج عبدالرحمان آخوند مدرسی با حضور علمای دینی ترکمن صحرا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  پیش از ظهر امروز با حضور جمعی از امامان جمعه و علمای دینی و طلاب همچنین اعضای شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار ویژه گنبد کاووس و تنی چند از مسئولین استانی و شهرستانی مراسم ضیافتی به مناسبت تکمیل ساختمان مسجد حوزه علمیه مدرسی گنبد کاووس برگزار شد.

ساختمان جدید مسجد مدرسی با حمایت های مالی و خیرخواهانه فرزندان شهید منا حاج آنا قلی ظفر در ماه های اخیر تکمیل شد و در این مراسم چندین هزار صلوات، دعای خیر و ختم قرآن نثار روح آن شهید بزرگوار شد (آخرت ایمانی بولسون).

“حوزه علمیه مدرسی” با بیش از ۴۰ سال قدمت توسط اولین مدرس حوزه، حاج عبدالرحمان آخوند مدرسی تاسیس شده است.

مساحت حوزه با محوطه و ساختمان حدود ۵ هزار متر مربع است که تمامیت آن از محل موقوفات موسس و بنیانگذار حوزه حاج عبدالرحمان آخوند مدرسی تقدیم جامعه علوم دینی شده است.

حجره های قدیمی حوزه دارای ۹ اتاق مجزا برای طلبه‌ها و یک دفتر می‌باشد که ساختمان قدیمی آن در وسط محوطه است.

در حال حاضر حوزه علمیه و بخش مکتب خانه در سه طبقه و ۷۰۰ متر زیربنا با کمک خیرین ساخته شده است و در بخش جنوبی محوطه نیز ساختمان جدید مسجد مدرسی با زیربنای ۴۰۰ متر در حال ساخت است.
بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز؛ حوزه مدرسی به صورت شبانه روزی در تمام فصول سال فعال است و در حال حاضر بیش از ۸۰ طلبه در حال تحصیل علوم دینی دارد. این حوزه تاکنون ۴۵ آخوند تقدیم جامعه امت اسلامی کرده است.

گزارش از: یاشار نیازی

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۳۳

۱۰ آبان ۱۳۹۷

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک